Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЛОВ’ЯНСЬКІ АВТОХТОННІ ВЛАСНІ ОСОБОВІ ІМЕНА В ЧЕСЬКОМУ АНТРОПОНІМІКОНІ

СЛОВ’ЯНСЬКІ АВТОХТОННІ ВЛАСНІ ОСОБОВІ ІМЕНА В ЧЕСЬКОМУ АНТРОПОНІМІКОНІ

Назва:
СЛОВ’ЯНСЬКІ АВТОХТОННІ ВЛАСНІ ОСОБОВІ ІМЕНА В ЧЕСЬКОМУ АНТРОПОНІМІКОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
відмінні у списку суфіксів, якими користувалася кожна з обох мов для т
ворення прізвищ


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут української мови
ОСТАШ Любов Романівна
УДК 811.162.3’373.23
СЛОВ’ЯНСЬКІ АВТОХТОННІ ВЛАСНІ ОСОБОВІ ІМЕНА
В ЧЕСЬКОМУ АНТРОПОНІМІКОНІ
Спеціальність 10.02.03 – слов’янські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник– | кандидат філологічних наук, доцент
Тепляков Іван Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри слов’янської філології.
Офіційні опоненти– | доктор філологічних наук, професор
Желєзняк Ірина Михайлівна,
Інститут української мови НАН України,
головний науковий співробітник відділу термінології та ономастики;
кандидат філологічних наук, доцент
Паламарчук Ольга Леонідівна,
Інститут філології Київського yаціонального університету
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри слов’янської філології.
Провідна установа–– |
Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні,
відділ західно- і південнослов’янських мов,
Національна академія наук України, м. Київ.
Захист відбудеться 23 лютого 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 при Інституті української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано 20 січня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук І.А. Самойлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Основи для дослідження власних особових імен у слов’ян почали закладатися у середині 50-х років ХХ ст. З того часу і до сьогодні в кожного слов’янського народу було підготовлено й видано щонайменше по одному словнику власних імен людей. Однак окремих праць, у яких би цілісно й комплексно вивчався у мовному плані сучасний антропонімійний процес у царині особових імен, у слов’янській ономастиці все ще недостатньо. Обрання об’єктом дослідження чеських слов’янських автохтонних імен (далі в тексті також – САІ) зумовлене необхідністю дослідити їх склад і мовну структуру, виділити в них як загальнослов’янські, так і свої мовні риси, набуті в період становлення національної мови. Актуальність теми цієї дисертації полягає в назрілій потребі теперішньої слов’янської ономастики комплексно вивчити структурні, семантичні, словотвірні риси власних особових імен чеської мови.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрям дисертаційного дослідження узгоджений із профілем і тематикою наукових планів кафедри слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Мета дисертаційної роботи – здійснити аналіз чеських сучасних офіційних варіантів власних особових імен слов’янського походження, а також тих САІ (композитів та одноосновних імен), які наявні в сучасних чеських прізвищах. Для досягнення цієї мети у дисертації поставлено такі завдання:
1. Виділити зі списків чеських особових імен групу слов’янських автохтонних імен, визначити їх місце в сучасному чеському антропоніміконі.
2. Проаналізувати структуру чеських імен-композитів, семантику й етимологію їх основ.
3. Встановити список слов’янських автохтонних імен-композитів, відображених у основах чеських прізвищ, звернути увагу на специфіку етимологізації в прізвищах цих основ.
4. Визначити групу сучасних одноосновних імен у чехів, їх зв’язок з антропонімійною спадщиною минулих століть, характерні сучасні тенденції в їх функціонуванні.
5. Простежити способи творення одноосновних дериватів у чеській мові, проаналізувати походження їх основ і суфіксів з урахуванням функціонально-значеннєвого навантаження останніх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СЛОВ’ЯНСЬКІ АВТОХТОННІ ВЛАСНІ ОСОБОВІ ІМЕНА В ЧЕСЬКОМУ АНТРОПОНІМІКОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок