Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> кадрове забезпечення середньої та вищої школи УСРР: історичний досвід 1920 – 1930-х років

кадрове забезпечення середньої та вищої школи УСРР: історичний досвід 1920 – 1930-х років

Назва:
кадрове забезпечення середньої та вищої школи УСРР: історичний досвід 1920 – 1930-х років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,77 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
СТРИЖАК Євген Миколайович
УДК – 94 (477) “1920/1930” (043)
кадрове забезпечення середньої та вищої школи УСРР: історичний досвід 1920 – 1930-х років
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі суспільних дисциплін і права Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Лазуренко Валентин Миколайович,
Черкаський державний технологічний університет,
доцент кафедри суспільних дисциплін і права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Капустян Ганна Тимофіївна,
Кременчуцький державний політехнічний університет,
професор кафедри теорії та історії держави та права
кандидат історичних наук, доцент
Земзюліна Наталія Іванівна,
Черкаський національний
університет імені Богдана Хмельницького,
доцент кафедри новітньої історії
Захист відбудеться “9” квітня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, кім. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22)
Автореферат розісланий “7” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена сучасними модернізаційними процесами в галузі освіти, науки та культури, функціонуванням багатопартійної системи в сучасному українському суспільстві, наявністю державних й недержавних форм здобуття загальноосвітньої й спеціальної (внзської) підготовки. З огляду на такі чинники, постає потреба наукового обґрунтування національних пріоритетів у динаміці освітніх форматів, визначення ролі й місця науково-педагогічної й учительської інтелігенції в зміцненні суспільно-політичних та інформаційних засад державності, у гарантуванні здобуття молодими генераціями українських громадян якісної базової загальної й спеціальної середньої та вищої освіти.
Виокремлення й аналіз проблем кадрового забезпечення середньої та вищої школи України за умов радянського експерименту модернізації освіти в загальноісторичному контексті 1920 – 1930-х років дозволяє з’ясувати справжню роль учительської та науково-педагогічної інтелігенції у формуванні національної свідомості українського народу, виявити деструктивні чинники руйнування інтелектуально-кадрового потенціалу загальноосвітньої та вищої школи республіки, проаналізувати перманентне відтворення в її системі проблем кадрового дефіциту, переглянути сучасний досвід трансформації системи освіти та її впливу на кількісний і якісний склад освітянської інтелігенції України.
Актуальність науково-історичного дослідження не означає прагматичного копіювання соціального досвіду міжвоєнних років ХХ ст., а передбачає насамперед його критичне переосмислення з урахуванням новітніх національно-культурних пріоритетів та загальноцивілізаційних норм і вимог до освіти в цілому та до її педагогічних кадрів зокрема.
Отже, обрана для вивчення тема має наукове, практичне, суспільно-політичне значення, чим і обумовлена її актуальність.


Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно наукової проблематики кафедри суспільних дисциплін і права Черкаського державного технологічного університету “Історія української державності” (№30/03). У контексті практичної реалізації дисертація безпосередньо пов’язана з державною національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття)”.
Об’єктом дослідження є становлення та розвиток радянської системи освіти в УСРР, роль і місце в цих процесах учительства та науково-педагогічної інтелігенції республіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: кадрове забезпечення середньої та вищої школи УСРР: історичний досвід 1920 – 1930-х років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок