Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕТІНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕТІНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕТІНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія державної податкової служби України
Грошовик Юрій Якович
УДК 351.713: 343.359.3:351.863
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕТІНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН
У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління підрозділами податкової міліції Національної академії державної податкової служби України
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор
Попович Володимир Михайлович,
начальник Науково-дослідного центру Національної академії державної податкової служби України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
начальник кафедри теорії держави та права Національної академії внутрішніх справ України
кандидат юридичних наук, доцент
Сирота Анатолій Іванович,
начальник кафедри економіко-правових дисциплін Національної академії служби безпеки України
Провідна установа – Національний університет внутрішніх справ України, кафедра адміністративного права (м. Харків)
Захист відбудеться 07.06.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 в Національній академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. К. Маркса, 31.
Автореферат розісланий 05.05.2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Забарний Г.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкових методів управління соціально-економічними процесами в Україні, скасування державної монополії на зовнішньоекономічні відносини без належного наукового, а відповідно і організаційно-правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності (далі – ЗЕД) призвело до того, що цей сегмент економічних відносин став одним з потужних джерел тінізації не тільки зовнішньоекономічних відносин, а й економічних відносин в цілому. Крім того, не зважаючи на досить значний ресурсний потенціал України, достатньо місткий внутрішній ринок, – у результаті ситуативно-корисливої, нерідко, протиправної поведінки суб‘єктів ЗЕД та їх корупційних зв‘язків (серед службових осіб реєстраційно-дозвільних і контрольних органів у сфері ЗЕД) сформувалась експортна орієнтація у базових сировинно-ресурсних галузях народного господарства та імпортна щодо ввезення в Україну товарів широкого вжитку. У зв‘язку з цим підприємства України залишились відрізаними від належного ресурсного забезпечення та внутрішніх ринків збуту власної продукції.
Зазначені негативні тенденції значною мірою впливають на виникнення таких складових економічної кризи, як руйнація виробничого сектору вітчизняної економіки, зростання безробіття, невиплата заробітної плати, відтворення інших загально-соціальних і предметно-специфічних факторів, що викликають соціальну напругу, правовий нігілізм, тінізацію економічних і зовнішньоекономічних відносин. Фіскальна економічна модель і правові механізми реалізації податкової політики держави, відсутність ефективних державних і корпоративних систем контролю за експортно-імпортними операціями, фрагментарність механізмів валютного контролю значною мірою сприяють здійсненню тіньових схем відтоку валютних коштів за межі України, неповерненню валютної виручки з-за кордону, вчиненню корупції, ухилень від оподаткування, контрабанди та інших правопорушень, що супроводжують зовнішньоекономічну діяльність в Україні.
Про актуальність теми дисертаційної роботи свідчить те, що розробка проблем вдосконалення організаційно-правового забезпечення детінізації зовнішньоекономічних відносин може суттєво вплинути на зменшення: відтоку капіталів за кордон; ухилень від оподаткування; незаконного відшкодування сум ПДВ з бюджету при здійсненні імпортних операцій; корупції та інших правопорушень у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню надходжень до бюджету, розвитку економіки України, зростанню її конкурентоспроможності та інтеграції у світові господарські процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДЕТІНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок