Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ЧАСУ В ПОЕЗІЇ АРСЕНІЯ ТАРКОВСЬКОГО

МОДЕЛІ ЧАСУ В ПОЕЗІЇ АРСЕНІЯ ТАРКОВСЬКОГО

Назва:
МОДЕЛІ ЧАСУ В ПОЕЗІЇ АРСЕНІЯ ТАРКОВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,36 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Г.С.СКОВОРОДИ
Мірошнік Лариса Василівна
УДК 8142:821.161.1
МОДЕЛІ ЧАСУ В ПОЕЗІЇ АРСЕНІЯ ТАРКОВСЬКОГО
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Гулак Анатолій Тихонович,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, професор кафедри російської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Калинкін Валерій Михайлович,
Донецький державний медичний університет,
завідувач кафедри української та російської мов;
кандидат філологічних наук
Лисицька Олена Павлівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри іноземних мов №1.
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, кафедра загального та російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 4 ” жовтня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано “__2__” вересня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І.Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Час – це один з основних вимірів людського буття, який характеризує фізичне існування людини та її духовне життя. Час також є суттєвою складовою мовної картини світу й важливим об’єктом сучасних лінгвістичних та міждисциплінарних досліджень.
Реферована робота присвячена аналізові семантики часу в поетичних текстах Арсенія Тарковського. Загальна проблематика роботи тісно пов'язана з питаннями взаємовідношення концептуальної, мовної та поетичної (авторської) картин світу. У роботі використано підхід до аналізу поетичної мови, який базується на виявленні зв'язку когнітивних структур, що стосуються ідеї часу, із певним набором мовних елементів в поетичних текстах А. Тарковського. Відповідно до цього підходу першорядного значення у дисертаційній роботі набуває завдання опису й пояснення не тільки значення мовних одиниць, які відображають ідею часу, а й особливостей часової концептуалізації, заснованої на відбитому в семантиці слів і граматичних категоріях знанні про часовий устрій світу. Сукупність уявлень про час, що містяться у значенні різних слів і виразів, а також у граматичній будові мовних одиниць, якими користується А. Тарковський, створює загальну систему поглядів поета. Закономірності її мовної реалізації розкрито у дисертаційному дослідженні.
Актуальність обраної теми дисертації зумовлена причетністю до розв’язання сучасних лінгвістичних проблем. Вона визначена низкою факторів. По-перше, посиленням останнім часом інтересу дослідників до проблем лінгвістичної поетики, яка розглядає особливості поетичних текстів переважно з точки зору синтаксису у його комунікативному аспекті. По-друге, увагою лінгвістів до когнітивного аспекту мовної діяльності, до проблеми відображення у мові картини світу. По-третє, загостренням інтересу до людського фактору у мові, який спирається на положення про те, що в основі художнього опису дійсності, зокрема в поетичному тексті, лежить світовідчування його автора. По-четверте, зростанням останнім часом інтересу філологів до творчості Арсенія Тарковського – одного з найяскравіших поетів ХХ століття, творчість якого недостатньо досліджено з позицій лінгвістичної поетики.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилось відповідно до плану наукової роботи кафедри російської мови Харківського національного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛІ ЧАСУ В ПОЕЗІЇ АРСЕНІЯ ТАРКОВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок