Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАРОДЖЕННЯ І ЛЕГАЛІЗАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ВІД ТОТАЛІТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТІЇ: ІСТОРИКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ЗАРОДЖЕННЯ І ЛЕГАЛІЗАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ВІД ТОТАЛІТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТІЇ: ІСТОРИКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ЗАРОДЖЕННЯ І ЛЕГАЛІЗАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ВІД ТОТАЛІТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТІЇ: ІСТОРИКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
РЯБІКА Ігор Леонідович
УДК--329 (477)14: 321.011.15
ЗАРОДЖЕННЯ І ЛЕГАЛІЗАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ
В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ВІД ТОТАЛІТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТІЇ:
ІСТОРИКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 23.00.02. – політичні інститути та процеси
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Одеського державного економічного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Соколов В’ячеслав Миколайович,
Одеський державний економічний університет,
професор кафедри політології.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Чемшит Олександр Олександрович,
Севастопольський національний технічний університет,
Міністерство освіти і науки України,
завідувач кафедри філософських і соціальних наук
кандидат політичних наук, доцент
Мамонтова Елла Вікторівна,
Одеський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління при
Президентові України,
доцент кафедри державного управління та місцевого
самоврядування.
Захист відбудеться “14” вересня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.07 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116 – А.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий 12.08. 2007 р.
Вчений секретар
кандидат філософських наук, доцент М.В. Ніколко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливість проблеми становлення і функціонування багатопартійності полягає, насамперед, в тому, що вона розглядає соціально-політичний механізм, який дозволив здійснити небачений по складності перехід від тоталітарного радянського суспільства до сучасних стандартів представницької демократії. Виникнення багатопартійності, політичного плюралізму відбулося на межі 80-90-х рр. минулого століття і означало, зрештою, появу політичних партій і суспільно-політичних рухів, які стали поєднувальною ланкою між суспільством і владою, що здійснюється державними інститутами.
Враховуючи, що питання становлення багатопартійності не отримали ще належного висвітлення в сучасній політологічній літературі, її вивчення на практичному матеріалі розвитку таких пострадянських країн, як Україна, Російська Федерація, Казахстан та ін., становить особливий науковий інтерес. Багатопартійність можна вважати закономірним наслідком демократичних перетворень, що почалися ще в СРСР, формою політичного представництва різних верств суспільства, захистом їх прав та інтересів. Потреба вивчити і осмислити значущість минулих подій періоду перебудови істотно актуалізує обрану дисертантом тему дослідження.
Крім того, злободенність проблеми багатопартійності визначається ще тим, що саме з її становленням пов'язаний такий важливий процес, як затвердження національного суверенітету пострадянських держав, у тому числі й України. Подальший розвиток нових державних утворень, їх політичних систем невіддільний від процесу вдосконалення багатопартійності і появи нових політичних партій, який продовжується і до теперішнього часу, визначаючи ще один вагомий напрям в політологічному дослідженні.
Треба підкреслити, що наявність у будь-якій країні значної кількості політичних партій ще не свідчить про виникнення в ній розвиненої демократії, реального політичного плюралізму. Проте, діючи в одному правовому полі, керуючись єдиним законодавством, політичні партії можуть представляти в спектрі політичних інтересів суспільства свій електорат, тобто піклуватися про очікування і прагнення передусім тих своїх співгромадян, які їх підтримують на виборах. Таким чином, у даному випадку багатопартійність виступає важливим елементом демократичного механізму самоорганізації суспільства, надійною основою демократичного парламентаризму, що у свою чергу свідчить про актуальність даного аспекту обраної для дослідження теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАРОДЖЕННЯ І ЛЕГАЛІЗАЦІЯ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ВІД ТОТАЛІТАРИЗМУ ДО ДЕМОКРАТІЇ: ІСТОРИКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок