Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕВОЛЮЦІЙНОЇ ТЕОРІЇ В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - перша чверть ХХ ст.)

РОЗВИТОК ЕВОЛЮЦІЙНОЇ ТЕОРІЇ В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - перша чверть ХХ ст.)

Назва:
РОЗВИТОК ЕВОЛЮЦІЙНОЇ ТЕОРІЇ В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - перша чверть ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,05 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ТА ІСТОРІЇ НАУКИ імені Г.М.ДОБРОВА
ПІЧКУР Тетяна Валеріївна
УДК 575.8
РОЗВИТОК ЕВОЛЮЦІЙНОЇ ТЕОРІЇ В УКРАЇНІ
(друга половина ХІХ - перша чверть ХХ ст.)
07.00.07 - історія науки і техніки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центральній науковій сільськогосподарській бібліотеці Української академії аграрних наук
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
ПИЛИПЧУК Олег Ярославович
Київський університет економіки
і технологій транспорту, завідувач кафедри
екології та безпеки життєдіяльності
на залізничному транспорті
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
ПЛЮЩ Микола Романович
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
кафедра політичних наук
кандидат біологічних наук, доцент
ІВЧЕНКО Ігор Сергійович
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра ботаніки
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет
ім. Володимира Даля МОН України
Захист відбудеться “16“ травня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.189.01 в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01032, Київ, бульвар Шевченка, 60, т.: 216-95-91.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ЦДПІН НАН України
Автореферат розісланий “ 14 ” квітня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат економічних наук Л.С.Лобанова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження. Ідея еволюції або історичного розвитку природних систем, яка по’язана, в першу чергу, з іменем Ч.Дарвіна через класичний дарвінізм і синтетичну теорію еволюції, увійшла до багатьох галузей наукового знання. Популярні в кінці ХХ ст. ідеї універсального або глобального еволюціонізму, які успішно використовуються у вченні про “самоорганізуючий Всесвіт”, вченні про біосферу і ноосферу, у соціальній екології та інших науках, є не що інше, як екстраполяція дарвінівських ідей про еволюцію на всі сфери дійсності. Універсалізація дарвінівського еволюціонізму призвела до плідних результатів у дослідженнях хімічної еволюції, передбіологічної еволюції, а також у встановленні ідеї розвитку в геології. Саме тому досягнення біології ХХ ст. розглядаються в якості особливого блоку наукового знання, яке поряд з космогонією і вченням про самоорганізацію відіграло вирішальну роль в розробці нових підходів до побудови цілісної загальнонаукової картини світу. Біологічний еволюціонізм став нормою сучасного мислення не тільки наукового, але і культурного, тобто такого, що відповідає основним критеріям цивілізованості.
Сучасна еволюційна теорія – одне з найбільш добре обгрунтованих і плідних узагальнень, створених в біології. Здавалося б це повинно стимулювати численні дослідження її становлення та розвитку. Однак лише сьогодні починається робота з систематичного вивчення історії розвитку еволюційної теорії. При цьому виникають труднощі, які обумовлені особливостями формування і розвитку цієї загальнобіологічної концепції.
Розвиток сучасної еволюційної теорії у кожній країні відзначається своїми особливостями. Тому абсолютно виправданим є прагнення проаналізувати історію еволюційних ідей в окремих країнах, вчені яких зробили вагомий внесок у формування сучасного дарвінізму. Важливо з’ясувати, яким чином ідеї, що розроблялися вченими однієї країни, впливали на розвиток еволюційної думки в інших країнах. Такі дослідження показують, як загальні тенденції розвитку науки знаходять своє особливе заломлення і вислів в діяльності вчених різних країн. А це обумовлено багатьма причинами соціально-економічного, загальнокультурного і наукового характеру.
Актуальність дослідження полягає в тому, що воно дозволяє, по-перше, вивчити цілісний процес становлення і розвитку еволюційної теорії в Україні у контексті розвитку біологічної науки другої половини ХІХ - першої чверті ХХ століття; по-друге, виявити провідні тенденції, наукові ідеї, творчий досвід історичного методу в біології, що зумовили позитивну трансформацію ціннісних основ природознавчого світогляду; по-третє, визначити шляхи оновлення загальноприродничої науки, здійснити актуалізацію всього цінного з минулого в соціально-економічних реаліях сьогодення; по-четверте, науково обгрунтувати прогнозування розвитку еволюційного вчення у контексті розвитку світової еволюційної біології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕВОЛЮЦІЙНОЇ ТЕОРІЇ В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - перша чверть ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок