Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКО-БІОФІЗИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОТЕНЦІАЛКЕРОВАНИХ ІОННИХ СТРУМІВ ГЛАДЕНЬКОМ'ЯЗОВИХ КЛІТИН ХВОСТОВОЇ АРТЕРІЇ ЩУРА

ФАРМАКО-БІОФІЗИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОТЕНЦІАЛКЕРОВАНИХ ІОННИХ СТРУМІВ ГЛАДЕНЬКОМ'ЯЗОВИХ КЛІТИН ХВОСТОВОЇ АРТЕРІЇ ЩУРА

Назва:
ФАРМАКО-БІОФІЗИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОТЕНЦІАЛКЕРОВАНИХ ІОННИХ СТРУМІВ ГЛАДЕНЬКОМ'ЯЗОВИХ КЛІТИН ХВОСТОВОЇ АРТЕРІЇ ЩУРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
На правах рукопису
РЄЗНІКОВ ВІТАЛІЙ ЛЕОНТІЙОВИЧ
УДК 577.352.4: 612.73
ФАРМАКО-БІОФІЗИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ПОТЕНЦІАЛКЕРОВАНИХ ІОННИХ СТРУМІВ ГЛАДЕНЬКОМ'ЯЗОВИХ КЛІТИН
ХВОСТОВОЇ АРТЕРІЇ ЩУРА
03.00.02. – біофізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ 2001 р.
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в відділі нервово-м'язової фізіології Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор медичних наук
Шуба Михайло Федорович
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
завідуючий відділом нервово-м'язової фізіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Веселовський Микола Сергійович
заступник директора Міжнародного центру молекулярної фізіології НАН України
кандидат біологічних наук
Марченко Сергій Михайлович
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
старший науковий співробітник відділу кровообігу
Провідна установа: Інститут фізіології ім. П.Г. Богача, м. Київ
Захист відбудеться “22” травня ” 2001 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізіології
ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий “19 ” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, З.О.Сорокіна-Маріна
доктор біологічних наук
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Дослідження показують, що в основному кров'яний тиск регулюється зміною діаметру резистивних судин[, до яких належать артерії малого діаметру та артеріоли. При дії більшості вазоконстрикторів і вазодилятаторів змінюється діаметр переважно судин резистивного типу. Авторегулятивна відповідь кровоносної системи організму на зменшення кровотоку в результаті перетискання аорти зосереджена в основному в цих судинах. Оскільки їх діаметр не перевищує 500мкм, проводити експерименти на резистивних судинах важко. Досліджувати механізми спряження скорочення-збудження найкраще на них, бо невелика товщина стінки судин цих артерій дозволяє, використовуючи оптику Номарського, бачити окремі гладеньком'язові клітини (ГМК). Такі дослідження, правда, без відомостей про електричні властивості мембрани, не дають можливість повністю зрозуміти ці механізми. Результати електрофізіологічних дослідів, виконаних на ізольованих багатоклітинних препаратах резистивних судин, мають переважно якісний характер. Їх можна трактувати двояко. До того ж відсутність ефективних блокаторів різних провідностей не дозволяє з впевненістю розділити і кількісно схарактеризувати іонні струми мембрани ГМК малих артерій. Присутність різних біологічноактивних систем в стінці судин може вносити свої артефакти в отримані результати. Більшість цих недоліків усуваються при дослідженні поодиноких ізольованих ГМК кровоносних судин.
Біля 50% смертності в Європі пов'язано з захворюваннями серцево -судинної системи. Регулювання кровотоку здійснюється за допомогою біологічноактивних речовин, одним з механізмів дії яких є модуляція іонної провідності мембрани ГМК. Наприклад, при патологічних процесах підвищується концентрація цитокінінів, дія яких призводить до збільшення кальцієвого струму ГМК, гіпоксія викликає виділення з ендотелію ендотеліну[, що активує неселективні катіонні канали. Принцип дії багатьох серцево-судинних препаратів заключається в активації чи пригніченні іонної провідності мембрани ГМК і як результат - зміна ступеня скорочення ГМК, що підвищує або знижує кров'яний тиск. Важливо те, що в різних частинах кровоносної системи ГМК мають різні властивості. Наприклад, вазопресин розслаблює малі артерії і скорочує артеріоли. Особливі фармако-біофізичні властивості малих артерій дають можливість для пошуку різних фармакологічних впливів на регуляцію кров'яного тиску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФАРМАКО-БІОФІЗИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОТЕНЦІАЛКЕРОВАНИХ ІОННИХ СТРУМІВ ГЛАДЕНЬКОМ'ЯЗОВИХ КЛІТИН ХВОСТОВОЇ АРТЕРІЇ ЩУРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок