Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙРОДИНАМІЧНІ ПРОГНОЗУЮЧІ МОДЕЛІ В СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ

НЕЙРОДИНАМІЧНІ ПРОГНОЗУЮЧІ МОДЕЛІ В СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ

Назва:
НЕЙРОДИНАМІЧНІ ПРОГНОЗУЮЧІ МОДЕЛІ В СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,54 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Чапланов Олексій Павлович
УДК 681.513.6
НЕЙРОДИНАМІЧНІ ПРОГНОЗУЮЧІ МОДЕЛІ
В СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Бодянський Євгеній Володимирович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Любчик Леонід Михайлович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри комп'ютерної математики та математичного моделювання;
кандидат технічних наук, доцент Саваневич Вадим Євгенович, Об’єднаний науково-дослідний інститут Збройних Сил, провідний науковий співробітник, заступник начальника науково-дослідного відділу.
Провідна установа – Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жу-ковського “Харківський авіаційній інститут”, кафедра систем управління літальними апаратами, м. Харків.
Захист відбудеться “_26_”__квітня_ 2005 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано  “_24_”__березня__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


загальна характеристика роботи
Задача керування нелінійними динамічними об’єктами, що функціонують за умов апріорної та поточної невизначеності і перебувають під впливом зовнішніх завад, є однією з ключових у сучасній теорії керування. Це пояснюється тим, що багато об’єктів керування відносяться до класу погано визначених об’єктів, що мають нелінійні статичні і динамічні характеристики. До таких об’єктів відносяться, наприклад, енергосистеми, маятник зі збудженням, рідини поблизу порога виникнення турбулентності, прибори нелінійної оптики, хімічні реакції, класичні системи, що включають багато тіл (задача трьох тіл) та медико-біологічні системи.
Для керування такими об’єктами методи класичної теорії керування і теорії адаптивних систем найчастіше виявляються неефективними, оскільки ґрунтуються в основному на припущенні про лінійність об’єкту.
У зв’язку з цим в останні два десятиріччя для розв’язання задач керування все більш широке застосування знаходять методи, що засновані на апараті обчислювального інтелекту: штучних нейронних мережах (ШНМ), системах нечіткого виведення та гібридних системах.
Найбільш широке розповсюдження в задачах керування отримали нейроемулятори і нейрорегулятори, завдяки своїм універсальним апроксимуючим властивостям і можливості реалізації суттєво нелінійних законів керування. Однак, відомі штучні нейронні мережі в загальному випадку будуються виходячи з того, що на об’єкт діє стохастичне збурення, а синтез нейросистем керування заснований на статистичних припущеннях. У той же час відомо, що багато об’єктів, поведінка яких хоча і здається випадковою, насправді не є такою. Ці об’єкти описуються за допомогою апарата теорії хаосдинаміки.
В загальному випадку технічні і біологічні об’єкти в чистому вигляді не виявляють свою хаотичну поведінку. Як правило, на хаотичну детерміновану поведінку накладається стохастична компонента. При цьому найчастіше неможливо відрізнити де в сигналі хаотична компонента, а де стохастична.
Актуальність теми. Багато об’єктів керування в різних галузях (техніка, біологія, медицина) не можуть бути описані за допомогою традиційних моделей, прийнятих в теорії ідентифікації. Тут, насамперед, маються на увазі нелінійні динамічні об’єкти, що функціонують за умов апріорної та поточної невизначеності і перебувають під впливом різного типу завад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: НЕЙРОДИНАМІЧНІ ПРОГНОЗУЮЧІ МОДЕЛІ В СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок