Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ЧИННИК ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ

ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ЧИННИК ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ

Назва:
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ЧИННИК ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
КЛЯЧИН Андрій Костянтинович
УДК 323.2 (477)
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ЧИННИК
ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ТОКОВЕНКО Олександр Сергійович,
Дніпропетровський національний університет,
декан соціально-гуманітарного факультету
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
КОЧУБЕЙ Лариса Олександрівна,
Київський національний університет культури і мистецтв,
професор кафедри зв’язків з громадськістю
кандидат політичних наук, доцент
КАЛЬЦЕВА Світлана Іванівна,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри політології
Захист відбудеться “14” грудня 2007 року о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, пл. Т.Г.Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г.Шевченка), Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім.Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул.Козакова, 8.
Автореферат розісланий “10” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент С.В.СТАВЧЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Комунікативні, поведінкові акти політичних акторів визначають характер та напрями політичних процесів у будь-якому суспільстві. Ці акти мають своєю основою сприйняття та інтерпретацію індивідами політичної картини світу, усвідомлення власних інтересів та ставлення до інших учасників політичного процесу. Сприйняття, інтерпретація, усвідомлення та формування ставлення спираються на отриману в ході політичної комунікації інформацію щодо картини світу та її відтворення в індивідуальній свідомості вже в інтегрованому й структурованому вигляді. Основою відтворення цієї картини виступає система політичних цінностей індивіда та певні когнітивні моделі, тому аспекти впливу політичної комунікації на відтворення політичної картини світу в індивідуальній свідомості, а також обумовленість цього процесу певними когнітивними та поведінковими моделями індивіда, що ґрунтуються на його політичних цінностях, стали одними з головних проблем, порушених у дисертаційному дослідженні.
Актуальність звернення до проблеми ціннісного виміру політичної комунікації зумовлена тим, що в сучасній Україні в процесі розвитку політичних відносин, які спричиняють зміни цілей і структури суспільства, відбувається трансформація цінностей і завдяки цьому індивід отримує можливість діяти в нових соціально-політичних умовах. До епохи індустріальної революції суспільна структура була доволі статичною, а створені системи цінностей існували тривалий час. Сьогодні суспільство динамічно змінюється, прискорюючи процес утворення нових цінностей. Якщо в традиційних суспільствах, заснованих на звичаєвому праві, люди приймали систему цінностей завдяки давній традиції й вірі, то для постіндустріального суспільства створення нових і трансформація старих цінностей стали продуктом суспільного дискурсу. Останній містить як інституціональні, так і неінституціональні форми комунікації. Усі елементи поля політики так чи інакше опосередковані дискурсом, відбиваються в дискурсі, реалізуються через нього: вони або становлять власне предмет комунікації (її референційний аспект), або виступають елементами прагматичного контексту. Особливу роль у бутті політичного дискурсу відіграє дискурс мас-медіа, який є в сучасну епоху основним каналом здійснення політичної комунікації, у зв’язку з чим відзначається тенденція до зрощування політичного спілкування з дискурсом мас-медіа.
Політична комунікація в сучасному суспільстві забезпечує інтеграцію та диференціацію групових агентів політики, розвиток конфліктів і досягнення консенсусу, здійснення вербальної політичної діяльності та інформування про неї, створення “мовної реальності” поля політики та її інтерпретацію, маніпулювання свідомістю й перетворення вражень на досвід, а також контроль за діями політичних акторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ ЯК ЧИННИК ТРАНСФОРМАЦІЇ ПОЛІТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок