Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ НА ЗАСАДАХ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ НА ЗАСАДАХ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ НА ЗАСАДАХ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ПОДОЛЬЧАК НАЗАР ЮРІЙОВИЧ
УДК 338.45:330.131.7
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ НА ЗАСАДАХ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ
Спеціальність 08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту і міжнародного підприємництва Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки
України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
директор навчально-наукового інституту економіки і менеджменту
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Вітлінський Вальдемар Володимирович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри економіко-математичних методів
кандидат економічних наук, доцент
Тарнавська Наталя Петрівна,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри менеджменту
Провідна установа - Одеський національний політехнічний університет, кафедра менеджменту, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “17” вересня 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул.. Ст. Бандери, 12, IV н.к., ауд. 301-Б)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “22” липня 2003 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.е.н., доц. Пащенко І.Н.
Актуальність теми. Розвиток світової економіки супроводжується виникненням нових причинно-наслідкових зв’язків, які формують і визначають сучасні умови функціонування об’єктів господарювання. Ускладнення зовнішнього середовища вимагає пошуку нових ефективних підходів і методів побудови систем управління підприємством. Оперативність, адекватність, гнучкість, швидкість у прийнятті управлінських рішень - це властивості, необхідні сучасній системі управління будь-якої організації, якщо вона прагне досягти успіху в жорсткій конкурентній боротьбі за ресурси та споживача. При цьому слід також враховувати такі категорії, як інформативність і комунікативність, невизначеність і ризик.
Особливого значення набуває вплив економічного ризику на системи управління загалом, їхні окремі елементи, а також на взаємозв’язки між ними. Не піддаючи сумніву необхідність управління економічним ризиком з метою уникнення та обмеження негативних наслідків чи використання наявних можливостей, зауважимо, що економічний ризик все ж перебуває на рівні потенціальному доти, поки не буде реалізований суб’єктом шляхом прийняття та виконання управлінських рішень. Тому управління економічним ризиком, а отже, його врахування доцільно розпочинати з моменту формування систем менеджменту підприємства. Побудова систем управління з урахуванням економічного ризику на початковому етапі створення і функціонування підприємства дає змогу ефективно діяти за умов динамічності, спричинених зовнішніми і внутрішніми змінами.
Теоретичні і прикладні основи формування систем управління з урахуванням економічного ризику повинні ґрунтуватися на загальноприйнятих концептуальних положеннях теорії менеджменту, викладених у працях вітчизняних та іноземних науковців: І.Алексєєва, М.Альберта, В.Герасимчука, Д.Гвішіані, В.Гончарова, В.Гуменюка, П.Друкера, Й.Завадського, Є.Крикавського, О.Кузьміна, Л.Лігоненко, М.Мескона, В.Пастухової, І.Продіуса, Й.Петровича, Т.Пітерса, Ж.Поплавської, Ф.Тейлора, Н.Тарнавської, А.Томпсона, Р.Уотермана, Ф.Хедоурі, Ф.Хміля, А.Шегди. Перелічені автори значну увагу приділяють питанням розвитку ефективних систем управління, розробці окремих елементів менеджменту, вдосконаленню методів менеджменту, інформаційному забезпеченню функціонування управлінських систем.
Вагомий внесок у розробку теоретичних і прикладних проблем ризик-менеджменту, зокрема, управління економічним ризиком у системі менеджменту підприємства, зробили іноземні та українські науковці: А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ НА ЗАСАДАХ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок