Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНА ГІДРОДИНАМІКА СУМІШЕЙ МАГНІТНИХ ТА НЕМАГНІТНИХ ЧАСТИНОК

СТАТИСТИЧНА ГІДРОДИНАМІКА СУМІШЕЙ МАГНІТНИХ ТА НЕМАГНІТНИХ ЧАСТИНОК

Назва:
СТАТИСТИЧНА ГІДРОДИНАМІКА СУМІШЕЙ МАГНІТНИХ ТА НЕМАГНІТНИХ ЧАСТИНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ КОНДЕНСОВАНИХ СИСТЕМ
На правах рукопису
БАЦЕВИЧ Олександр Флорійович
УДК 536.75; 539.211
СТАТИСТИЧНА ГІДРОДИНАМІКА СУМІШЕЙ МАГНІТНИХ ТА НЕМАГНІТНИХ ЧАСТИНОК
01.04.02- теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті “Львівська політехніка”
Науковий керівник |
– доктор фізико-математичних наук, професор Рудавський Юрій Кирилович, Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри вищої математики, ректор.
Офіційні опоненти: |
– доктор фізико-математичних наук, професор Головко Мирослав Федорович, Інститут фізики конденсованих систем НАН України, завідувач відділу теорії розчинів і електролітів;
– доктор фізико-математичних наук Слюсаренко Юрій Вікторович, ННЦ (Харківський фізико-технічний інститут), провідний науковий співробітник.
Провідна організація: |
– Інститут теоретичної фізики НАН України імені М.М.Боголюбова, відділ теорії та моделювання плазмових процесів, м. Київ.
Захист відбудеться “4” вересня 2002 г. о “1530 ”на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .156.01 при Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України за адресою: 79011, м. Львів, вул. Свєнціцького .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту фізики конденсованих систем НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 
Автореферат розіслано “31” липня 2002 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .156.01,
кандидат фіз.-мат. наук Т.Є. Крохмальський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Дослідження динамічних властивостей рідких магнетиків, а також багатокомпонентних магнітних сумішей – одне із складних та актуальних завдань сучасної статистичної фізики рідин. Вивчення таких характеристик, як спектри колективних збуджень, гідродинамічні часові кореляційні функції (динамічні, магнітні структурні фактори), коефіцієнти переносу, дає можливість кращого розуміння ключових характеристик рідин та пояснення багатьох експериментів, зокрема по розсіянню світла і нейтронів та дослідженню явищ переносу.
У сучасній статистичній фізиці існує широке розмаїття теоретичних схем та методів, у межах котрих вивчається узагальнена гідродинаміка рідин, а саме: феноменологічні методи, метод функцій пам’яті, проекційних операторів, молекулярної динаміки тощо. Одним з найуспішніших на даний момент є формалізм узагальнених колективних мод, який пропонує комплексний підхід до вивчення рідинної динаміки в широкому інтервалі частот та хвильових векторів. Його результативність пов’язана, насамперед, із використанням послідовного статистичного підходу, що базується на методі нерівноважного статистичного оператора (НСО). Фундаментальність та точність методу НСО ставлять його в ряд найважливіших та найбільш результативних методів нерівноважної статистичної фізики.
На даний момент теоретично та експериментально найбільш дослідженими є динамічні властивості простих рідин, для яких отримано формули типу Ґріна-Кубо, що описують коефіцієнти переносу, рівняння гідродинаміки Нав’є-Стокса, що використовуються, зокрема, і для опису процесів переносу рідини в об’єктах різної геометрії; аналітичні вирази для динамічних структурних факторів та інших часових кореляційних функцій в гідродинамічній границі. Для складних рідин – полярних, магнітних, молекулярних, в яких суттєвим є врахування взаємодії трансляційних ступенів вільності із внутрішніми – дипольною, спіновою, або ж орієнтаційною підсистемами, успіхи теорії є значно скромнішими. Зокрема, лише для окремих моделей отримані вирази для динамічних структурних факторів та коефіцієнтів переносу.
Інший аспект проблеми, що виникає при моделюванні реальних рідин, стосується врахування багатосортності при вивченні сумішей. Тут можна сказати, що у гідродинамічній області (великі просторові масштаби та часові інтервали) на даний момент відомі аналітичні вирази для динамічних структурних факторів лише для випадку бінарної суміші простих рідин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНА ГІДРОДИНАМІКА СУМІШЕЙ МАГНІТНИХ ТА НЕМАГНІТНИХ ЧАСТИНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок