Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ФЛУКТУАЦІЙНИХ МЕТОДІВ ВРАХУВАННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ РЕФРАКЦІЇ, ЗАСНОВАНИХ НА ЗАКОНАХ ТУРБУЛЕНТНОСТІ АТМОСФЕРИ

РОЗРОБКА ФЛУКТУАЦІЙНИХ МЕТОДІВ ВРАХУВАННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ РЕФРАКЦІЇ, ЗАСНОВАНИХ НА ЗАКОНАХ ТУРБУЛЕНТНОСТІ АТМОСФЕРИ

Назва:
РОЗРОБКА ФЛУКТУАЦІЙНИХ МЕТОДІВ ВРАХУВАННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ РЕФРАКЦІЇ, ЗАСНОВАНИХ НА ЗАКОНАХ ТУРБУЛЕНТНОСТІ АТМОСФЕРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
На правах рукопису
УДК 528.3:551.5
ОСТРОВСЬКА
ОЛЕНА АПОЛЛІНАРІЇВНА
РОЗРОБКА ФЛУКТУАЦІЙНИХ МЕТОДІВ
ВРАХУВАННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ РЕФРАКЦІЇ,
ЗАСНОВАНИХ НА ЗАКОНАХ ТУРБУЛЕНТНОСТІ
АТМОСФЕРИ
05.24.01 – Геодезія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Мороз Олександр Іванович,
Національний університет „Львівська політехніка”, завідувач кафедри геодезії
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Заблоцький Федір Дмитрович, Національний університет „Львівська політехніка”, завідувач кафедри вищої геодезії і астрономії;
кандидат технічних наук, доцент Стащишин Іван Ілліч, Львівський державний аграрний університет.
Провідна установа:
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.
Захист відбудеться 16.04.2005 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.052.13 при Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, Львів-13, вул..С.Бандери, 12, ауд. 518 ІІ навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою 79013, м. Львів, вул. Професорська,1.
Автореферат розісланий 11.03.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савчук С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена геодезичній рефрактометрії. Так називають досить широку галузь знань, що вивчає методи знешкодження впливу неоднорідності густини атмосфери на результати вимірів кутів, ліній, перевищень, які ведуться з метою визначення координат небесних тіл, предметів, розташованих на поверхні Землі, агрегатів інженерно-технологічного обладнання, а також змін координат названих об’єктів у просторі та часі.
Суть спотворень астрономо-геодезичних вимірів стає зрозумілою, якщо врахувати, що в неоднорідній за густиною атмосфері електромагнітні хвилі (ЕМХ) розповсюджуються непрямолінійно й нерівномірно.
Розповсюдження ЕМХ просторовими кривими приводить до того, що ми бачимо віддалені предмети не там, де вони фактично знаходяться. Саме це спотворює горизонтальні й вертикальні кути, що вимірюються.
У свою чергу виміри довжин світло- та радіовіддалемірами суттєво спотворюються нерівномірністю розповсюдження ЕМХ. До того ж, просторові криві довші від прямих між двома точками, а саме довжини цих прямих нам необхідно знати. Знешкодження атмосферних впливів реалізується рефрактометрією введенням у результати вимірів відповідних поправок.
Дана дисертація присвячена виключно наземній рефрактометрії, яка починається від творця законів заломлення світла В.Снеліуса і, не дивлячись на свою майже 400-літню історію, не знайшла методів кардинального розв’язання проблеми врахування впливів атмосфери на наземні геодезичні виміри при будь-якій з трьох можливих стратифікацій приземних та пограничних прошарків атмосфери: стійкій, нестійкій, нормальній.
Головна складність розв’язання проблеми в необхідності знати густину атмосфери та її градієнти у множині точок на шляху ЕМХ, виміряти які при значних висотах траси над поверхнею Землі майже неможливо.
Тим часом, сучасне геодезичне приладобудування досягло такої точності, що не приладні похибки обмежують точність вимірів, а похибки, обумовлені атмосферою, в десятки разів перевершують приладні.
Оскільки підвищення точності вимірів – споконвічна першочергова проблема науки й техніки, то ситуація, що створилася, збільшує значимість рефрактометрії, робить її необхідною, безальтернативною.
Підвищення точності вимірів найбільш необхідне в інженерній геодезії, при розв’язанні проблем регіональної та локальної геодинаміки, геодезичного моніторингу.
Таким чином, актуальність подальшого розвитку наземної рефрактометрії, – беззаперечна.
Усе вищесказане, на нашу думку, вказує на актуальність теми дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: РОЗРОБКА ФЛУКТУАЦІЙНИХ МЕТОДІВ ВРАХУВАННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ РЕФРАКЦІЇ, ЗАСНОВАНИХ НА ЗАКОНАХ ТУРБУЛЕНТНОСТІ АТМОСФЕРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок