Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРСТАЧ ПРЯМОСТОЯЧИЙ (Potentilla erecta (L.) Rausch.) НА ВОЛИНІ (еколого-ценотичні особливості, запаси сировини та способи культивування)

ПЕРСТАЧ ПРЯМОСТОЯЧИЙ (Potentilla erecta (L.) Rausch.) НА ВОЛИНІ (еколого-ценотичні особливості, запаси сировини та способи культивування)

Назва:
ПЕРСТАЧ ПРЯМОСТОЯЧИЙ (Potentilla erecta (L.) Rausch.) НА ВОЛИНІ (еколого-ценотичні особливості, запаси сировини та способи культивування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,52 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД
імені М.М.ГРИШКА НАН УКРАЇНИ
На правах рукопису
ЛИСАК ГАЛИНА АНТОНІВНА
УДК 582.631.634
ПЕРСТАЧ ПРЯМОСТОЯЧИЙ (Potentilla erecta (L.) Rausch.) НА ВОЛИНІ
(еколого-ценотичні особливості, запаси сировини та способи культивування)
03.00.05 –ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ -2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі природної флори Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник МЕЛЬНИК ВІКТОР ІВАНОВИЧ
Національний ботанічний сад ім.М.М.Гришка НАН України,
завідувач відділом природної флори
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ГРИГОРА ІВАН МИХАЙЛОВИЧ
Національний аграрний університет,
професор кафедри ботаніки
кандидат біологічних наук, доцент
ОЛЯНИЦЬКА ЛІДІЯ ГРИГОРІВНА
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри ботаніки
Провідна установа: Ужгородський державний університет, кафедра ботаніки, м.Ужгород
Захист відбудеться 16.03.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ – 14, вул. Тимирязевська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою:
01014, м. Київ, вул. Тимирязевська, 1
Автореферат розісланий 14.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Горєлов О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Раціональне використання лікарських рослин - одна з важливих проблем сучасності. Калган, або перстач прямостоячий Potentilla erecta (L.) Raeusch. - цінна лікарська рослина флори України. P.erecta зростає на заболочених низинах, порушених осушувальними меліораціями. Тому запаси сировини різко зменшуються. Реальним шляхом відтворення P.erecta є репатріація виду в природні ценози і культивування.
Здавна лiкарська сировина P.erecta вживалась при хворобах шлунку, дизентерiї, виразках, опiках, стоматитах, цирозах та багатьох iнших хворобах. Лiкарськi властивостi P.erecta підтверджуються сучас-ною медициною. Цей вид включено до фармакопей Росiї, Нiмеччини, Польщi, Болгарiї, Фiнляндiї, Францiї, Португалiї, Чехiї, Швейцарiї, Китаю та Монголiї. Незважаючи на певну кількість праць про біологічні властивості P.erecta [Крылова, Евсеенко, 1976; Крылова, Капорова, 1989; Мандрик, Ментковская, 1977; Матвеев, Костеша, Лицкевич, 1991; Русских, 1991; Селезнева, 1959; Триль, 1981, 1983; Царик, 1998; Grujic-Vasic, Ramic, Bosnic, Rimpara, 1982; Potier, Das, Bui, 1966], ресурси виду та його придатність для культивування залишились поза увагою дослідників. Не були також описані особливості розвитку P.erecta в онтогенезі та його сировинна продуктивність в умовах Волині. Потребують вивчення питання екологічної толерантності виду, стратегія природних популяцій P.erecta та їх насінна продуктивність.
Зв`язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконувалась як складова частина науково-дослідних робіт “Теоретичні основи та методи охорони рідкісних та зникаючих видів ex situ та збагачення культурної флори України” 314-ПФ № 0195 ІО 002741 та “Теоретичні основи формування інтродукційних популяцій рідкісних та зникаючих видів рослин з метою їх охорони” №315 ПФ № 0100 ІО 000418.
Мета і задачі дослідження. Метою нашого дослідження було визначити еколого-ценотичні особливості Р. erecta на Волині та вивчити особливості розвитку рослин в процесі культивування. Для досягнення цієї мети ми ставили перед собою такі завдання:
-
вивчити місцезростання Р. erecta на території Волині та встановити екологічну толерантність виду;
-
визначити морфологічні, біологічні, екологічні та ценотичні особливості популяцій Р. erecta, а також здатність виду до самовідтворення в природних фітоценозах;
-
вивчити розвиток Р. erecta в умовах культури;
-
дослідити Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЕРСТАЧ ПРЯМОСТОЯЧИЙ (Potentilla erecta (L.) Rausch.) НА ВОЛИНІ (еколого-ценотичні особливості, запаси сировини та способи культивування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок