Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ РОБОЧИХ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ В ПРОЦЕС ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ РОБОЧИХ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ В ПРОЦЕС ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ РОБОЧИХ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ В ПРОЦЕС ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г. С. Сковороди
Нечволод Любов Іванівна
УДК 371.10
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ РОБОЧИХ ЗОШИТІВ
З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ В ПРОЦЕС ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ
13.00.09 – ТЕОРІЯ навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Лозова Валентина Іванівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Марина Вікторівна,
Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Короленка,
завідувач кафедри педагогічної майстерності;
кандидат педагогічних наук
Кузнєцова Алла Федорівна,
Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти, доцент кафедри управління закладами освіти.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 17 грудня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2 - ауд. 215-В).
Автореферат розіслано 14 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________________________Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Відповідно до визначених у “Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті” пріоритетів освіти зростає роль учителя школи, покликаного сприяти збереженню унікальності й неповторності кожного учня, створенню умов для виявлення й розвитку його потенційних можливостей, ствердження людини як найвищої цінності, що потребує індивідуалізації процесу навчання, яку Г. Костюк визначив не як пристосування до рівня навченості школярів шляхом зниження об'єктивних вимог, а як послідовний цілеспрямований розвиток їх з урахуванням індивідуально-психологічних особливостей. Саме такий підхід забезпечує формування цілісної особистості, сприяє її розумовому розвитку та гармонійному вдосконаленню.
Питання індивідуалізації навчання в усі часи привертало увагу таких видатних педагогів: Я. Коменського, Д. Локка, Ж.-Ж. Руссо, Г. Песталоцці та ін. Так, Д. Локк обґрунтував необхідність знань природи дітей і їхніх здібностей як основи навчання та виховання, а Дістервег був переконаний, що навчання має погоджуватися з людською природою й законами її розвитку. Значний внесок у розвиток проблеми здійснив К. Ушинський і його послідовники, надаючи особливого значення поділу дітей у процесі навчання на групи залежно від здібностей. Глибоко розкрите питання індивідуального підходу до школярів у процесі навчання у працях відомого педагога другої половини ХІХ століття, методиста С. Mиропольського. Аналізуючи роботу недільних шкіл, він особливу увагу приділяв позитивному впливу індивідуальної роботи з учнями на результативність навчання.
Нова хвиля теоретичних і методичних досліджень індивідуалізації навчання характеризує 20-30 роки і кінець 50 та 60 років ХХ століття (Ш. Амонашвілі, Ю. Бабанський, А. Кірсанов, В. Крутецький, А. Мудрик, Є. Петровський, Т. Шамова, Г. Щукіна, В. Юркевич, І. Якиманська та ін.). На особливу увагу заслуговує спадщина В. Сухомлинського, зокрема його підходи до організації процесу навчання. Місію школи педагог бачив у тому, щоб дати можливість кожній дитині проявити себе. Особливо турбувало видатного вченого питання індивідуальної роботи з обдарованими дітьми, бо таланти, як він слушно зазначав, не падають з неба, а відкриваються вчителями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ РОБОЧИХ ЗОШИТІВ З ДРУКОВАНОЮ ОСНОВОЮ В ПРОЦЕС ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок