Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ 70-80-х рр. ХХ ст.

СОЦІАЛЬНО-ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ 70-80-х рр. ХХ ст.

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ 70-80-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія Наук України
ІНСТИТУТ українознавства Імені І. КРИП’ЯКЕВИЧА
Інститут народознавства-
Чигур Руслан Юрійович
УДК 504(477.8)”19”
СОЦІАЛЬНО-ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ В ЗАХІДНОМУ
РЕГІОНІ УКРАЇНИ 70-80-х рр. ХХ ст.
Спеціальність 07.00.01– історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЛЬВІВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі новітньої історії Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України.
Науковий керівник: Васюта Сергій Іванович, доктор історичних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин Київського міжнародного університету.
Офіційні опоненти: Баран Володимир Кіндратович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри новітньої історії
України, проректор з гуманітарних питань Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Сеньків Михайло Васильович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дрогобицького педагогічного університету імені І.Франка.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України другої половини ХХ ст.
Захист відбудеться 11 листопада 2003 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 для захисту дисертацій в Інституті українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України (79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий 8 жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Патер І.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В історичних дослідженнях іноді недооціню-ється роль природного фактора в соціальних процесах. Однак людина та приро-да нерозривні між собою, взаємообумовлюють одне одного.
Проблема взаємодії природи і суспільства завжди була актуальною, бо жит-тєдіяльність людини пов’язана з використанням природних ресур-сів та її впливом на навколишнє середовище. Зневажливе та безвідпо-відальне ставлення людства до природних ресурсів, загалом до біосфери, може завдати величезної шкоди з непередбачуваними наслідками. Це засвідчує і вкрай складна екологічна ситуація в Україні та Радянському Союзі, у 1970-80-х роках. У серпні 1990 року Верховна Рада України проголосила нашу країну зоною екологічного лиха. Внаслідок погіршення екологічної ситуації Україна щорічно втрачає 15-20 % валового національного доходу.
Екологічні процеси у Західному регіоні України мають певну специфіку. Внаслідок природозгубної діяльності в регіоні різко погір-шується ситуація з водними, земельними, лісовими ресурсами, висна-жуються мінерально-сировинні поклади, що негативно позначилося на соціально-економічному розвитку, загалом на життєдіяльності багато-мільйонного населення. Таке становище зумовлене переважно екстенсивним характером виробництва впродовж 1950-80-х рр. у поєднанні з недосконалою технологією.
На сучасному етапі сама природа вже не в змозі нейтралізувати негативні результати господарської діяльності суспільства, внаслідок ігнорування ним гармонійних принципів поєднання власних інтересів із потребами охорони природного середовища. Тому необхідно визначити механізм подолання диспропорції між розмахом та наслідками госпо-дарської діяльності людини і можливостями управління соціально-екологічними процесами. Йдеться про вироблення наукових засад гармонійного співіснування суспільства і навколишнього середовища. Історичний досвід засвідчує: якщо особа усвідомлює гостру потребу вирішення якоїсь проблеми і зосереджує на цьому достатні інтелектуальні та матеріальні ресурси, вона може досягти значних результатів.
Власне всі ці обставини і зумовлюють актуальність дисертаційної теми як з наукової так і практичної точки зору.
Дисертаційне дослідження є складовою частиною планів науково-дослідної роботи кафедри українознавства Тернопільської академії народного господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОЛОГІЧНІ ПРОЦЕСИ В ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ 70-80-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок