Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості емпатії підлітків.

Психологічні особливості емпатії підлітків.

Назва:
Психологічні особливості емпатії підлітків.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Кротенко Валентина Іванівна
УДК 159.922.73
Психологічні особливості емпатії підлітків.
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук.
Київ –2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство науки і освіти України
Науковий керівник кандидат психологічних наук, доцент
Огороднійчук Зоя Василівна,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, доцент кафедри психології.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання,
директор інституту;
кандидат психологічних наук,
Сергєєнкова Оксана Павлівна, Київський державний
лінгвістичний університет,
доцент кафедри психології.
Провідна установа: Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія психології творчості, м.Київ
Захист відбудеться “_27_”_червня__2001р. о _16.30__ на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул.Пирогова,9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова,9).
Автореферат розісланий “_23_”__травня__ 2001року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Долинська Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність проблеми. Всебічний розвиток і виховання підростаючого покоління - не лише завдання, але й обов'язкова умова побудови нового гуманно – демократичного, високоінтелектуального суспільства, що є однією з основних проблем, пов'язаних з розбудовою державності України. Вирішення цього загального завдання реалізується через формування духовно і фізично здорової особистості.
В період нестабільності суспільства, погіршення соціальних умов життя, виникнення напружених ситуацій у взаєминах між людьми, дефіциту спілкування, особливо гостро постає проблема моралі. В таких умовах особливу увагу необхідно приділяти гуманістичному вихованню, адже гуманізм є фундаментом моральності особистості.
У науковій літературі моральність визначається як специфічна форма регуляції людської поведінки. Основу моральної регуляції складають моральні норми. У результаті засвоєння норм в особистості формується система моральної мотивації та моральних установок.
Серед моральних явищ виділяються моральні почуття як емоційна сторона моральної діяльності людини. Такі моральні принципи і переконання як людяність, оптимізм, патріотизм, закріплюються у свідомості не тільки в раціональній, але й в емоційній формі, і визначають не лише світогляд, але й світовідчуття людини. Нераціональні за своїм змістом моральні норми, оцінки, ідеали, поняття справедливості, добра і зла, засвоюються людиною перш за все у почуттєвій формі. Всі ті якості, що складають зміст моральної самосвідомості людини, - обов’язок, совість, відповідальність, гідність - також проявляються у переживаннях людини. Керуючись моральними почуттями, людина реагує на ситуацію безпосередньо, на їхній основі діє мимовільно, актуалізуючи узагальнений минулий досвід моральної взаємодії з людьми. Ставлення людини до інших і самої себе відображається в її переживаннях. До моральних почуттів відносять і такі переживання, як співчуття, співпереживання, співрадість. Співчуваючи іншому, людина стверджує його людську цінність.
У психолого-педагогічній науці і практиці все частіше виникає необхідність у прикладних експериментальних дослідженнях, спрямованих на вивчення психологічних якостей, що сприяють ефективності морального виховання. Велике значення як для ефективного керування процесом розвитку дитини, так і для формування моральних основ особистості, гуманного ставлення до інших людей, має емпатія. Емпатійні почуття, що виникли як відгук на переживання людей, які знаходяться поруч, дають можливість осмислити необхідність дотримання норм, що регулюють відносини людини з іншими людьми, активно реагувати й усвідомлювати результати своїх вчинків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічні особливості емпатії підлітків.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок