Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІЗДВЯНІ ОПОВІДІ” Ч.ДІККЕНСА У ХРОНОТОПНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ЗВ’ЯЗКАХ

РІЗДВЯНІ ОПОВІДІ” Ч.ДІККЕНСА У ХРОНОТОПНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ЗВ’ЯЗКАХ

Назва:
РІЗДВЯНІ ОПОВІДІ” Ч.ДІККЕНСА У ХРОНОТОПНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ЗВ’ЯЗКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,36 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ШЕВЧУК НАТАЛІЯ В’ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 821.111–34”18”7(092 Ч.Діккенс):82.091 “
РІЗДВЯНІ ОПОВІДІ” Ч.ДІККЕНСА У ХРОНОТОПНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ЗВ’ЯЗКАХ
10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ – 2001


Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана на кафедрi свiтової лiтератури Львiвського нацiонального унiверситету iменi Iвана Франка Мiнiстерства освiти i науки України
Науковий керiвник доктор фiлологiчних наук, професор
Копистянська Нонна Хомiвна,
Львiвський нацiональний унiверситет
іменi Iвана Франка, професор кафедри
свiтової лiтератури
Офiцiйнi опоненти: доктор фiлологiчних наук, професор
Нямцу Анатолiй Євгенович,
Чернiвецький нацiональний унiверситет
іменi Юрiя Федьковича, професор кафедри
росiйської фiлологiї
кандидат фiлологiчних наук, доцент
Коваль Марта Романiвна,
Львiвський фiлiал Української Академiї
державного управлiння при Президентовi
України, завiдувач кафедри української та
iноземних мов
Провiдна установа Київський нацiональний унiверситет
iменi Тараса Шевченка, кафедра
зарубiжної лiтератури, м.Київ.
Захист вiдбудеться 22 червня 2001 року о 14 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради К 35.051.13 у Львiвському нацiональному унiверситетi iменi Iвана Франка (79000, м.Львiв, вул. Унiверситетська, 1, тел. 79-47-20).
Iз дисертацiєю можна ознайомитись у Науковiй бiблiотецi Львiвського нацiонального унiверситету iменi Iвана Франка (79005, м.Львiв, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розiсланий 21 травня 2001 року
Учений секретар спецiалiзованої вченої ради,
кандидат фiлологiчних наук, доцент Iвашкiв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Високий художній рівень класичної спадщини забезпечує невичерпність матеріалу для досліджень, але водночас накладає велику відповідальность на дослідника при його зверненні до скарбниці творів світового значення. Зокрема, існує декілька потенційних небезпек у дослідженні художнього спадку такого письменника, як Чарльз Діккенс. Одна з них практична неспроможність охопити всю літературно-критичну думку у просторі різних національних літературознавчих традицій протягом майже двох століть, а тому завжди існуватиме можливість якоїсь лакуни. Інша небезпека, яка безпосередньо випливає із особливостей творчості цього письменника, існування надзвичайно великої амплітуди рецепцій (особистісних вражень, що передують інтерпретації та аналізу) творчості Ч.Діккенса: від скептично-зневажливих до відгуків захоплення силою уяви майстра слова. Почасти таку ситуацію провокує однозначність світоглядних позицій автора, які можна приймати, а можна і піддавати сумніву, теж засвідчуючи у такий спосіб своє визнання.
Однією із вимог сучасного літературознавства є нове концептуальне осмислення класики на основі традиційних і новітніх методик та досягнень різних шкіл. Можливостей дослідження окремих творів, у даному випадку "Різдвяних оповідей", у якнайширшому літературному контексті щоразу збільшується: "на поверхні" не лише їх художня своєрідність, а й спільність у ряді вузлових моментів у живому історико-літературному процесі.
Актуальність теми передусім полягає вже у самому зверненні до Ч.Діккенса, творчість якого завжди актуальна у змістовому плані та багата у поетико-формальному. Цикл "Різдвяні оповіді" Ч.Діккенса обрано з огляду на потенційну можливість бути "візитівкою" діккенсівської поетики загалом, та ще більшою мірою як знакове явище в історії різдвяного оповідання у світовій літературі.
Актуальним є, зокрема, й дослідження того, як літературно-художні якості "Різдвяних оповідей" набувають повноцінного вияву не лише в рамках власної поетики, а й завдяки наведенню типологічних зв’язків (опертих на хронотопну зумовленість різдвяного оповідання) розкриваються у широкому жанровому контексті: діккенсівському, національному, надетнічному. Така повнота охоплення художніх явищ дозволяє досліджувати "Різдвяні оповіді" як суму "канонічних" одиниць формозмісту різдвяного оповідання, визначаючи їхню особливу роль в історії жанрового різновиду Вважаючи різдвяне оповідання жанровим різновидом, подекуди умовно використовуватимемо термін жанр, тільки для того, щоб не загромаджувати текст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РІЗДВЯНІ ОПОВІДІ” Ч.ДІККЕНСА У ХРОНОТОПНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ЗВ’ЯЗКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок