Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> H-МОДЕЛЬ АЛГОРИТМУ І УНІВЕРСАЛЬНА SH-МОДЕЛЬ ОБЧИСЛЮВАЧА ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ дослідження КОМП’ЮТЕРНИХ ЗАСОБІВ

H-МОДЕЛЬ АЛГОРИТМУ І УНІВЕРСАЛЬНА SH-МОДЕЛЬ ОБЧИСЛЮВАЧА ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ дослідження КОМП’ЮТЕРНИХ ЗАСОБІВ

Назва:
H-МОДЕЛЬ АЛГОРИТМУ І УНІВЕРСАЛЬНА SH-МОДЕЛЬ ОБЧИСЛЮВАЧА ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ дослідження КОМП’ЮТЕРНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
Хуссейн Халіл Мурад
УДК 621.3
 
H-МОДЕЛЬ АЛГОРИТМУ І УНІВЕРСАЛЬНА SH-МОДЕЛЬ ОБЧИСЛЮВАЧА ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ дослідження КОМП’ЮТЕРНИХ ЗАСОБІВ
05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Черкаський Микола В’ячеславович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри “Електронні обчислювальні машини“.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Николайчук Ярослав Миколайович,
Тернопільський національний економічний університет,
завідувач кафедри “Спеціалізовані комп’ютерні
системи”;
кандидат технічних наук, доцент
Савенко Олег Станіславович,
Хмельницький національний університет,
декан факультету “Комп’ютерні системи
та програмування”.
Провідна установа: Вінницький національний технічний університет,
кафедра лазерної та оптоелектронної техніки,
м.Вінниця.
Захист відбудеться “13квітня 2007 р. о “14” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська,1).
Автореферат розісланий “12березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Бунь Р.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виконані дослідження відносяться до області теорії і практики комп’ютерних алгоритмів. До останніх часів теорія абстрактних алгоритмів і архітектура комп’ютерних систем розвивалися майже паралельно. Основна причина такого становища полягає в тому, що класичні алгоритми, теорія яких була в основному створена до 80-х років минулого століття, базувалися на використанні абстрактних моделей алгоритму, які не враховують технічні засоби обчислень. Прикладами цих моделей є машина Тюрінга, нормальні алгоритми Маркова, машина Колмогорова та інші. Багато в цьому напрямку зробили також М.Вигодський, Н.Вірт, Д.Кнут, Е.Пост, В.Глушков, В.Успенський, А.Семенов, Н.Криницький А.Ахо, Дж.Хопкрофт, Дж.Ульман, а також сучасні автори М.Глибовець, Д.Макконел, Р.Седжвік, Р.Стівенс, Т.Кормен, Ч.Лейзерзон, Р.Рівест, Д.Ульман, Д.Хопкрофт, К.Штайн.
У прикладному плані здобутки теорії абстрактних алгоритмів використовувалися для дослідження характеристик складності: часової, ємнісної та програмної. Основна увага приділялася і приділяється зараз пошуку ефективних за часовою складністю алгоритмів. Але побудова ефективних алгоритмів за часовою складністю не вирішує багатьох інших проблем, у тому числі синтезу апаратно-програмних комп’ютерних алгоритмів. Однією з цих проблем є оцінка інформаційних характеристик, які є результатом творчої роботи інженера – дослідника алгоритму.
Використання SH-моделі алгоритму (SH – Software/Hardware), яка оперує збільшеним набором характеристик складності, змінює ситуацію. Формулювання аксіом для комп’ютерних обчислень суттєво розширює область застосування теорії алгоритмів, особливо її складової – метричної теорії. Безпосередня декларація апаратних засобів у визначенні моделі алгоритму дозволяє в процесі синтезу, аналізу і оптимізації апаратно-програмних засобів користуватися додатково апаратною, програмною та структурною характеристиками складності. В метричній теорії абстрактних алгоритмів такі характеристики відсутні. Представляє інтерес також модель алгоритму, реалізованого тільки апаратними засобами – H-модель алгоритму.
Важливе значення в теорії алгоритмів належить універсальному обчислювачу. Існує доведення теореми про можливість побудови універсальної машини Тюрінга, яка дозволяє розв’язувати будь-яку обчислювальну задачу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: H-МОДЕЛЬ АЛГОРИТМУ І УНІВЕРСАЛЬНА SH-МОДЕЛЬ ОБЧИСЛЮВАЧА ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ дослідження КОМП’ЮТЕРНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок