Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСПОЗИЦІЙНА МОДЕЛЬ ОСОБИСТІСНОЇ ЗРІЛОСТІ

ДИСПОЗИЦІЙНА МОДЕЛЬ ОСОБИСТІСНОЇ ЗРІЛОСТІ

Назва:
ДИСПОЗИЦІЙНА МОДЕЛЬ ОСОБИСТІСНОЇ ЗРІЛОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ АНП УКРАЇНИ
ШТЕПА ОЛЕНА СТАНІСЛАВІВНА
УДК 159.923.2.072
ДИСПОЗИЦІЙНА МОДЕЛЬ ОСОБИСТІСНОЇ ЗРІЛОСТІ
Спеціальність
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана
у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
Грабовська Софія Леонідівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка
в.о. завідувача кафедри психології
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К. Д. Ушинського
кандидат психологічних наук
Найдьонова Любов Антонівна,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України
Провідна установа:
Інститут психології АПН України ім. Г. С. Костюка, лабораторія соціальної психології
Захист відбудеться „06” липня 2006 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
Автореферат розісланий „04” червня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В. Жадан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасне суспільство характеризується науковцями як суспільство епохи трансформації, тобто таке, що переживає суттєві модифікації у своїй соціальній організації. Результатом цих перетворень має стати вироблення ефективних моделей соціально-економічної поведінки. У концепції трансформаційного суспільства вирішальною визнається роль суб’єкта, який здатний здійснювати соціальні зміни.
Науковий інтерес викликають соціально-психологічні властивості суб’єкта, який прагне самопізнання, здатний до самоуправління і може не тільки не розгубитися у час суспільних трансформацій, а й зробити відповідальний вибір і вплинути на напрямок цих перетворень. Спеціалісти з питань лідерства і брендінга переконані, що уміти бачити майбутнє, переконувати і надихати інших, керувати змінами, а також розробляти і здійснювати стратегії може людина, яка характеризується особистісною зрілістю.
На даний час особистісна зріліcть визначається як вищий рівень розвитку людини, пов’язаний з формуванням і стабілізацією у неї певних якостей (). Поняття „особистісна зрілість” використовується у працях Л. Анциферової (1978), В. Петровського (1993), Т. Скріпкіної (2000), Л. Овсянецької (2001), Д. Лєонтьєва (2002). Слід зазначити нечіткість окреслення у науковій психологічній літературі поняття „особистісна зрілість”. Часто це приводить до його ототожнення з психологічною зрілістю та недиференційованістю від поняття „зріла особистість”.
Психологічна зрілість визначається у вузькому сенсі як показник роботи сенсорних, мнемічних та інтелектуальних функцій людини (М. Дьяченко, Л. Кандибович); у широкому сенсі – як період свідомої регуляції людиною власної поведінки, який передбачає реалізацію людини як особистості (Є. Сергієнко). Зріла особистість характеризується розширеним чуттям Я, здатна з розумінням ставитись до довкілля, має чуття фундаментальної емоційної безпеки і прийняття себе, діє і думає у відповідності з зовнішньою реальністю, здатна до самооб’єктивації, розуміння себе і до гумору, живе у гармонії з власною філософією життя (Г. Оллпорт).
У сучасній соціальній психології особистості одним з провідних напрямків визнається дослідження особистісних рис. Конструктивність підходу до особистості крізь призму теорії рис науковці вбачають у тому, що цей підхід дозволяє одночасно описати глобальні властивості суб’єкта та динамічність людської природи.
Для соціальної психології особистості залишається важливою проблема, яким чином риси об’єднуються в структуру, утворюючи особистість як систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИСПОЗИЦІЙНА МОДЕЛЬ ОСОБИСТІСНОЇ ЗРІЛОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок