Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ФОРТЕПІАННОЇ ПІДГОТОВКИ

МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ФОРТЕПІАННОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ФОРТЕПІАННОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Бурська Олена Петрівна
УДК 378.637.016:786.2
МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ФОРТЕПІАННОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.02 — теорія і методика навчання музики і музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Масол Людмила Михайлівна
Інститут проблем виховання АПН України,
докторант.
Офіційні опоненти : доктор мистецтвознавства, професор
Шульгіна Валерія Дмитрівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв,
Завідувач кафедри музикології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Крицький Володимир Миколайович,
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя,
Завідувач кафедри музичної педагогіки та хореографії.
 
Провідна установа Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, кафедра музично-інструментальної підготовки вчителя, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “_9__” лютого 2005 р. о 1430____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “_29__” грудня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Завадська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Пошук нових прогресивних технологій навчання в галузі музично-педагогічної освіти, що відбувається на тлі реформування вищої школи України, методологічно ґрунтується на гуманістично-культуротворчій парадигмі, стратегічна мета якої – становлення особистості як творчого суб’єкта культури. На таких засадах актуалізується як провідна культуротворча спрямованість діяльності вчителя музики, яка передбачає володіння ним важливими митецькими якостями, зокрема, майстерністю художньо-комунікативної “ретрансляції” музичних культурних цінностей у творчих актах “живого” виконання.
У такому контексті виконавської майстерності вимагає оновленого висвітлення проблема інтелектуальної регуляції музичного виконання. Це передбачає зміщення акцентів у музично-розумових процесах з фактологічних, понятійних змістових координат на художньо-звукові, інтонаційно-мовленнєві; розвиток невербального інтелекту, здатного до розв’язання звукообразних, художньо-творчих завдань із органічним взаємозв’язком чуттєвого та раціонального рівнів свідомості.
Специфічним виявленням невербального інтелекту є мислення музикою, або музичне мислення. Важливість розвитку здатності мислити музикою, тобто художньо-звуковими образами на відміну від понятійного мислення, неодноразово підкреслювалась метрами світової музичної педагогіки. Висловлена на початку ХХ століття Б.Яворським ідея створення єдиного, загального для музикантів усіх спеціалізацій факультету музичного мислення намітила важливий, основоположний принцип: оволодіння основами мислення “речовиною, що звучить” (Б.Асаф’єв) є підґрунтям, необхідною умовою фахового розвитку музиканта.
Невичерпність означеної проблеми зумовила розвиток наукових досліджень, у яких феномен музичного мислення отримав широкоаспектне висвітлення, зокрема в працях з музикознавства (Б.Асаф’єв, М.Арановський, М.Бонфельд, В.Медушевський, М.Михайлов, В.Москаленко, С.Шип, Б.Яворський та ін.), музичної психології (Л.Бочкарьов, А.Готсдинер, В.Петрушин, Г.Тарасов, Б.Теплов, Б.Цагареллі та ін.), теорії та педагогіки виконавства (С.Волков, Р.Гржибовська, В.Григор’єв, Г.Єржемський, С.Карась, А.Корженевський, К.Мартинсен, Г.Ципін та ін.).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ ФОРТЕПІАННОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок