Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДРОДЖЕННЯ ПАТРИСТИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНО-АКАДЕМІЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ

ВІДРОДЖЕННЯ ПАТРИСТИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНО-АКАДЕМІЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
ВІДРОДЖЕННЯ ПАТРИСТИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНО-АКАДЕМІЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кравченко Юлія Миколаївна
УДК 140.8 (091) (477)
ВІДРОДЖЕННЯ ПАТРИСТИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНО-АКАДЕМІЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української філософії та культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор
Русин Мирослав Юрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри української
філософії та культури.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Мозгова Наталія Григорівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук
Дубровіна Катерина Олександрівна,
Національний медичний університет
ім.О.О.Богомольця,
старший викладач кафедри філософії.
Захист відбудеться 19 травня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий 18 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Духовно-академічна філософія є не тільки вагомим історичним етапом розвитку філософської думки в Україні, а і важливим джерелом, предметно-проблемним полем здійснення сучасних вітчизняних філософських досліджень. Тому аналіз здобутків цієї епохи, залишаючи за собою історико-філософську цінність, є необхідною умовою розуміння генезису, сутності та перспектив розробки основних актуальних проблем української філософії та її історії, які нині потребують ретельного методологічного аналізу. Це пояснюється тим, що саме у ХІХ ст. відбувається становлення професійної філософії в Україні, яке розгортається у культурно-освітньому полі Університету св. Володимира та Київської Духовної Академії.
На сучасному етапі розвитку історико-філософської науки в Україні чимало зроблено для вивчення української духовно-академічної філософії, творчого доробку її основних представників. Проте, поруч із цими безперечними досягненнями можна простежити недостатнє висвітлення місця і значення цієї епохи у цілісному розгортанні історико-філософського процесу в Україні, її відношення до інших філософських традицій минулого та сучасності (наприклад, філософської думки в Києво-Могилянській Академії, української філософії ХХ ст. та ін.), що призводить до уявлень про ізольованість вітчизняної філософії ХІХ ст. по відношенню до філософської думки Київської Русі, української філософії ХІІІ – XV ст. та ін. На думку авторки, причиною цього є недостатня дослідженість культурно-історичних і теоретичних джерел формування української духовно-академічної філософії ХІХ ст., серед яких чільне місце посідають філософські ідеї Отців та вчителів церкви.
Саме тому виникла потреба у дослідженні впливу патристичної традиції на українську духовно-академічну філософію ХІХ ст., що і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України”, науково-дослідної роботи філософського факультету № 01БФ01-01 “Філософська та політична освіта в Україні на перетині тисячоліть”, науково-дослідницькою тематикою кафедри української філософії та культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Метою дисертаційної роботи є історико-філософський аналіз впливу патристичної традиції на українську духовно-академічну філософію, визначення специфічних рис функціонування філософських ідей Отців та учителів церкви у філософській культурі України ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІДРОДЖЕННЯ ПАТРИСТИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДУХОВНО-АКАДЕМІЧНІЙ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок