Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ ЗАДАЧ ТЕХНІКИ

ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ ЗАДАЧ ТЕХНІКИ

Назва:
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ ЗАДАЧ ТЕХНІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ГУМЕН Олена Миколаївна
УДК 515.2
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ ЗАДАЧ ТЕХНІКИ
Спеціальність 05.01.01 — Прикладна геометрія,
інженерна графіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
ВАНІН Володимир Володимирович,
завідувач кафедри нарисної геометрії, інженерної
та комп’ютерної графіки Національного технічного
університету України “Київський політехнічний
інститут”
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Корчинський Володимир Михайлович, завідувач кафедри електронних засобів телекомунікацій Дніпропетровського національного університету;
- кандидат технічних наук, доцент Несвідомін Віктор Миколайович, доцент кафедри нарисної геометрії, інженерної та комп’ютерної графіки Національного аграрного університету України (м.Київ).
Провідна установа: Таврійська державна агротехнічна академія Міністерства аграрної політики України, кафедра нарисної геометрії та інженерної графіки, м. Мелітополь.
Захист відбудеться “ 2 “ липня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.056.06 Київського Національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “ 28 “ травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.056.06
кандидат технічних наук,
доцент Плоский В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження складних залежностей між багатьма змінними різної фізичної природи є предметом багатовимірної прикладної геометрії. Геометричне моделювання таких залежностей наочне і зручне у використанні як у теоретичних дослідженнях, так і при розв’язанні практичних задач виробництва. У самому загальному випадку геометричною моделлю складної залежності між n змінними являється певний k-багатовид (1Ј k Ј n–1) евклідового простору цих n змінних. При цьому неперервна сукупність точок k-багатовиду ставиться у взаємну однозначну відповідність з неперервною сукупністю всіх можливих станів змодельованої багатопараметричної залежності між всіма n змінними. Таким чином, взаємозалежність технічних параметрів моделюється взаємозалежністю параметрів геометричної моделі, а алгоритми розв’язання геометричних задач на моделі відповідають певним технічним, результат розв’язку яких трансформується на технічні параметри вихідного процесу.
Актуальність теми. З найбільш досліджених у літературі подібних задач є моделювання залежностей між багатьма змінними, з яких одна розглядається як функція решти аргументів. Це найпростіші залежності,, геометричними моделями яких є гіперповерхні. Залежність між змінними для них описується математично одним рівнянням.
Зустрічаються також роботи, у яких досліджуються залежності декількох функій одних і тих же аргументів. Такі залежності дослідники розглядають, переважно, розділеними на окремі частини, кожна з яких розглядається як одна функція решти аргументів. Тільки поодинокі дослідники розглядають одночасне моделювання залежностей всіх функцій з усіма аргументами, так що такі дослідження є актуальними.
Та поряд з описаними існує така група складних залежностей між n змінними, з яких m функцій і k аргументів (n = m + k) зв’язані так, що на функції впливають аргументи у різних комбінаціях. Тобто, залежність така, що на одні функції впливає одна група аргументів, а на інші — інша група, куди можуть частково входити і аргументи з першої групи. Оскільки такі системи зустрічаються в техніці, то вивчення їхньої геометричної природи та розробка апарата їх геометричного моделювання і дослідження вважаються актуальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНИХ ЗАДАЧ ТЕХНІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок