Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ АВТОПОЇЗДІВ З НАБЛИЖЕНИМИ ОСЯМИ ПРИЧЕПА

ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ АВТОПОЇЗДІВ З НАБЛИЖЕНИМИ ОСЯМИ ПРИЧЕПА

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ АВТОПОЇЗДІВ З НАБЛИЖЕНИМИ ОСЯМИ ПРИЧЕПА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ТІМКОВ Олексій Миколайович
УДК 629.114.3
ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ
ТА СТІЙКОСТІ АВТОПОЇЗДІВ З НАБЛИЖЕНИМИ ОСЯМИ ПРИЧЕПА
Спеціальність 05.22.02 — Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ — 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі Автомобілі Національного транспортного університету (НТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Сахно Володимир Прохорович,
Національний транспортний університет,
завідуючий кафедрою “Автомобілі”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Солтус Анатолій Петрович,
Кременчуцький державний політехнічний університет, завідуючий кафедрою “Автомобілі та трактори”;

кандидат технічних наук, доцент
Макаров Володимир Андрійович,
Донецький інститут автомобільного транспорту, завідуючий кафедрою “Технічна експлуатація автомобілів”.
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет
ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України,
кафедра "Автомобілі", м. Луганськ.
Захист відбудеться _27_ __травня__ 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради д .059.03 в національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий _19_ __квітня__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матейчик В. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід експлуатації автопоїздів, у тому числі спеціалізованих, показує на їх наступні переваги в порівнянні з одиночним автомобілем: підвищену продуктивність (у два рази й більше); собівартість перевезень на 20...30 % нижче в залежності від відстані перевезень; витрату пального на тону перевезеного вантажу на 20...30 % меншу та інші. Собівартість серійного виробництва причепів і напівпричепів значно нижче, ніж автомобілів відповідної вантажопідйомності, при експлуатації автопоїздів потрібно менше капіталовкладень у будівництво зон збереження рухомого складу і зменшується потреба у водіях.
Причіпні автопоїзди мають такі переваги перед сідельними автопоїздами: вища номінальна вантажопідйомність, ніж аналогічного сідельного автопоїзда на 10...15 %, автомобіль-тягач являє собою самостійну транспортну одиницю.
Одною з перспективних конструкцій причіпних автопоїздів є конструкції з використанням низькорамних причепів, для чого на причепи встановлюють низькопрофільні шини з мінімально можливим діаметром і використанням некерованих осей. Такі конструкції причепів дуже прості і надійні, мають меншу собівартість проектування і виробництва в порівнянні з існуючими причепами з керованою віссю та сідельними напівпричепами. Завдяки відсутності поворотного пристрою, вони мають кращу стійкість прямолінійного руху і руху заднім ходом. Низьке розташування вантажної платформи дозволяє виконувати вантажно-розвантажувальні роботи швидше та зручніше, при використанні спеціалізованих кузовів не потрібні сходи, чи якісь інші пристосування. Крім того, вони мають більший внутрішній об’єм кузова, меншу трудомісткість технічного обслуговування і ремонту. Для їх виробництва й обслуговування необхідно менше матеріалів.
Широке використання такої конструкції автопоїзда стримується не вивченістю питань, пов’язаних з маневреністю і стійкістю їх руху та впливом компонувальних параметрів автопоїзда на них, відсутністю єдиної й достовірної методики оцінки згаданих вище властивостей на етапі проектування, складністю оцінки динамічної поведінки ланок автопоїзда під час руху.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до науково-дослідних робіт “Теорія керованості та стійкості автомобілів і автопоїздів з нетрадиційними системами керування” № РК U002446 в період з 01.2000 по 12.2002, “Дослідження механіки та енергетики автомобілів і автопоїздів” № держреєстрації 0104U003346 в період з 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ МАНЕВРЕНОСТІ ТА СТІЙКОСТІ АВТОПОЇЗДІВ З НАБЛИЖЕНИМИ ОСЯМИ ПРИЧЕПА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок