Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розвитОК приватного сектора в економіці України (ІНСТИТУЦІЙНИЙ АНАЛІЗ)

розвитОК приватного сектора в економіці України (ІНСТИТУЦІЙНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
розвитОК приватного сектора в економіці України (ІНСТИТУЦІЙНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Івана Франка
Саніна Ольга Романівна
УДК 330.101.541: 332.012.32](477):330.837
розвитОК приватного сектора в економіці України
(ІНСТИТУЦІЙНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 08.01.01. – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Островерх Петро Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Павлишенко Михайло Миколайович,
Львівська комерційна академія,
професор кафедри економіки підприємства;
кандидат економічних наук, доцент
Кульчицький Ярослав Володимирович,
Національний лісотехнічний університет України,
доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 1330 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79008, м. Львів, пр. Свободи, 18, аудиторія 115).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 23 травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради С. М. Панчишин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід від командної до ринкової економіки докорінно змінює структуру національної господарки. У ній відбувається швидка трансформація значної частини державної власності у приватну; поряд з приватизованими підприємствами виникають нові фірми унаслідок інвестицій приватних інвесторів. Становлення приватного сектора в пострадянських країнах відбувається по-різному. Тривалість та результати перехідного періоду залежать від стартових умов ринкової трансформації їх економік. Важливими чинниками, що визначають особливості формування приватного сектора у цих країнах, є формальні та неформальні інституційні чинники.
На початковому етапі ринкових перетворень у пострадянських країнах переважало переконання у тому, що для формування життєздатного приватного сектора цілком достатньо буде зруйнувати механізми контролю, властиві адміністративно-командній системі, провести стандартні заходи стабілізації та лібералізації економіки, а також приватизувати більшу частину державного майна, що забезпечить простір для розвитку ринкових відносин. Проте, практика ринкових перетворень у цих країнах і, зокрема в Україні, довела, що реальні процеси становлення приватного сектора є набагато складнішими. Тому існує необхідність подальшого вивчення і узагальнення зарубіжного досвіду розвитку приватного сектора. Дослідження приватного сектора економіки України з позицій інституціоналізму можуть стати теоретичною платформою обґрунтування раціо-нальних шляхів подальшої розбудови національної економіки. Усе це актуалізує вивчення системи формальних і неформальних норм, правил та інститутів та їхнього впливу на ефективність функціонування економіки України.
Питання про роль і місце приватного сектора, окремих його складників завжди перебували у полі зору дослідників. Функції домогосподарств та приватних фірм, взяємозв’язки між ними досліджували класики економічної теорії – А. Сміт, Т. Маль-тус, Д. Рікардо, К. Маркс, А. Маршал, М. Туган-Барановський, Дж. М. Кейнс, А. Пігу та інші.
Наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. економічна наука приділяє значну увагу інституційним проблемам функціонування приватного сектора. У вітчизняній економічній науці цим проблемам присвячено чимало наукових праць. Однак, дискусії головно точаться довкола приватизації та альтернативних шляхів переходу державної власності у приватну. Певною прогалиною у вітчизняній економічній теорії є також відсутність комплексних досліджень формальних та неформальних інституційних чинників розвитку приватного сектора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: розвитОК приватного сектора в економіці України (ІНСТИТУЦІЙНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок