Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМИ НОВОВВЕДЕННЯМИ В СИСТЕМІ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА

УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМИ НОВОВВЕДЕННЯМИ В СИСТЕМІ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМИ НОВОВВЕДЕННЯМИ В СИСТЕМІ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сивицька Інга Геннадіївна
УДК 658.589:65.012.32
УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМИ НОВОВВЕДЕННЯМИ
В СИСТЕМІ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.02.02 – Економіка й управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | кандидат технічних наук, доцент
Шаталова Тетяна Степанівна,
Донецький національний університет
доцент кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Хобта Валентина Михайлівна, Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри економіки підприємства (м. Донецьк)
кандидат економічних наук Мельникова Марина Віталіївна, Інститут економіки промисловості НАН України, старший науковий співробітник відділу проблем економіки підприємств (м. Донецьк)
Провідна установа – Об’єднаний інститут економіки НАН України, відділ міжгалузевих пропорцій та промислового потенціалу (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться 22 грудня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий 19 листопада 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Беспалова А.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до інноваційної моделі розвитку виступає одним із головних шляхів виходу з економічної кризи і входження у світове економічне співтовариство. Пріоритетним напрямком державної економічної політики є створення відповідних умов для впровадження інноваційної моделі на підприємствах, що, зокрема, відображено у Концепції науково-технологічного й інноваційного розвитку України (постанова Верховної Ради України від 13 липня 1999 року №91б-XIV), Законі України “Про інноваційну діяльність”.
Постійна орієнтація на підвищення конкурентноздатності за рахунок поліпшення якості продукції, мінімізацію запасів товарно-матеріальних ресурсів, гнучкість і мобільність технологічних процесів потребує від підприємств запроваджування нововведень, здійснення адаптованих до ринкових умов техніко-технологічних інноваційних перетворень. Однак обмеженість власних коштів на інновації, розукрупнення підприємств в процесі приватизації, що в багатьох випадках супроводжувалося руйнуванням інноваційної інфраструктури, незацікавленість нових власників у впровадженні інновацій, призводить до зниження темпів інноваційної діяльності. Так, питома вага підприємств, що впроваджували інновації, різко зменшилася і в останні роки становить менше однієї шостої загальної кількості підприємств: якщо у 1995 р. вона становила 22,9%, то у 2001 – 14,3%, а у 2003 – 12,7%. Кількість спеціалістів, які виконували науково-технічні роботи, зменшилася з 120,8 тис. у 2000 р. до 104,8 тис. у 2003 р. Питома вага інноваційної продукції в загальному обсязі промислової продукції за цей період зменшилась на 2,6 % і склала 6,8 %.
У світлі зазначених перешкод ефективне здійснення інноваційної діяльності потребує удосконалення механізмів управління інноваційними процесами, теоретичного та методологічного обґрунтування використовуваних методів інноваційного менеджменту.
Дослідженню проблем інноваційного розвитку та ефективності впровадження інновацій присвячено наукові праці закордонних і вітчизняних авторів: О.Алимова, А.Амоші, Ю.Бажала, Л.Безчасного, Л.Бляхмана, Л.Водачека, В.Гейця, В.Герасимчука, В.Гончарова, В.Гуніна, М.Данько, Г.Доброва, О.Лапко, Ю.Лисенка, Дж.О'Шонесси, А.Поршнєва, Б.Санто, Б.Твісса, В.Устинової, В.Хобти, М.Хучека, Й.Шумпетера, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИМИ НОВОВВЕДЕННЯМИ В СИСТЕМІ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок