Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ МІЩАН ГЕТЬМАНЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII СТ.)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ МІЩАН ГЕТЬМАНЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII СТ.)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ МІЩАН ГЕТЬМАНЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КІСІЛЬ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 94(477) “16/17”:323.3:338(091)
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ МІЩАН ГЕТЬМАНЩИНИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII СТ.)
спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Росії Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Мордвінцев В'ячеслав Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії Росії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Гуржій Олександр Іванович,
Інститут історії України НАН України, провідний науковий співробітник відділу історії України
середніх віків
кандидат історичних наук, доцент
Кривошея Ірина Іванівна,
ВНЗ “Європейський університет”, Уманський філіал, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Провідна установа Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України.
Захист відбудеться “29” 05 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “21” 04. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Г. Сокірко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні відносини в суспільстві є одним із найпотужніших факторів, що визначають розвиток держави. Гетьманщина була державним утворенням із стійкими групами-станами, що вирізнялися соціальною і економічною самостійністю. Формування станової структури Гетьманщини розпочалося під час Національно-визвольної війни
1648–1657 рр., а чітких ознак вона набула на початку XVIII ст. В суспільстві вибудувалась вертикальна ієрархія, в якій політичний, правовий і соціальний статус особи визначався приналежністю до певної соціальної групи. Міщани були станом населення, що суттєво впливав на економічний розвиток ряду міст Гетьманщини. Однак соціально-економічне становище цього стану було нестійким. Намагання міщан зберегти свої права в обсязі, наданому їм урядом Речі Посполитої у період з кінця XVI – в першій половині XVII ст., вступали у протиріччя з новими реаліями. Відсутність єдиного загальнодержавного законодавства, що визначало б засади станової структури, спричиняла конфлікти між окремими становими органами самоуправління і представниками різних станів. Тому в середині ХVІІІ ст. міщани могли відстоювати свої права лише у великих і економічно сильних містах, що могли успішно протидіяти втручанню у їх справи козацько-старшинської влади. У інших випадках міщани переходили до інших станів.
Зміни у соціально-економічному становищі міщан визначали не лише характер їх суспільної поведінки, а й опосередковано впливали на розвиток самоврядування, обсяг зібраних податків і виконаних повинностей, економічні та політичні процеси в державі.
Поряд з науковою актуальність теми не можна не вказати на її вагоме прикладне значення. Адже дослідження соціально-економічних процесів, діяльності органів державної влади, відповідає потребам сучасної розбудови держави, які спрямовані на поширення та поглиблення засад самоврядування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснено в рамках науково-дослідної теми “Історія формування і розвитку Української держави” (державний реєстраційний
№ БФ 046-01), що включена до тематичного плану Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Об'єктом дослідження є законодавчі, нормативно-правові, економічні, соціальні умови, що визначали соціально-економічне становище та роль міщан Гетьманщини.
Предметом дослідження є форми і результати економічної, соціальної та іншої активності міщан Гетьманщини, а також особливості соціальної політики місцевої та царської адміністрацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ МІЩАН ГЕТЬМАНЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVII – ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок