Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Формування та удосконалення навички штрафного кидка у баскетболі з використанням технічних засобів

Загрузка...

Формування та удосконалення навички штрафного кидка у баскетболі з використанням технічних засобів

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Формування та удосконалення навички штрафного кидка у баскетболі з використанням технічних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Кудімов Владислав Миколайович
УДК 796.323:572.012.32
Формування та удосконалення
навички штрафного кидка у баскетболі
з використанням технічних засобів
24.00.01 - олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків-2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії фізичної культури, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник: доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Ровний Анатолій Степанович,
Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри біологічних основ фізичного виховання і спорту.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Друзь Валерій Анатолійович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри прикладної психології;
кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
Козіна Жаннета Леонідівна,
Харківський національний педагогічний університет ім.. Г.С.Сковороди, доцент кафедри спортивних ігор.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 5 жовтня 2006 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано 4 вересня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Ашанін


Загальна характеристика роботи
Актуальність. Проблема підвищення результативності штрафних кидків постійно знаходиться в полі зору спеціалістів з баскетболу (В.М. Корягін, 1975, 1998; С. Бєлов, 1985; З.М. Хромаєв, Г.С. Защук, В.З. Бабушкін, 2002; А.І. Вальтін, 2003; Ж.Л.Козіна, 2005; Краузе, Джеррі В., 2006) оскільки очки від їх реалізації складають, як правило, більше 20% загального рахунку гри. На сучасному етапі розвитку баскетболу значущість цього показника ще більше зростає, у зв’язку з тенденцією до активізації ігрових дій.
Аналіз результативності кращих баскетбольних команд світу показує, що протягом останнього десятиріччя цей ігровий показник стабілізувався, незважаючи на значний обсяг роботи над кидкам під час тренувального процесу (А.І. Вальтін, 2003).
Крім того, існує факт недостатнього рівня підготовленості в цьому компоненті гри українських баскетболістів. Так, на останньому чемпіонаті Європи середні показники реалізації штрафних кидків збірної команди України склали 62,9%, а у призерів першості – 69,9%.
У теперішній час у теорії і практиці спорту відбувається активний пошук нових форм, засобів, методів навчання та тренування. Деякі дослідження (В.М. Платонов, 1997; С.С. Єрмаков, 1998; В.А.Друзь, 2005; А.С. Ровний, 2005) показують, що підвищити ефективність спортивних рухів дозволяє цілеспрямований вплив на сенсорні системи спортсменів за рахунок застосування засобів термінової інформації і тренажерів. Однак, обґрунтованих науково-методичних рекомендацій щодо цього напрямку підготовки баскетболістів з високим рівнем результативності виконання штрафних кидків у наукових джерелах ми не змогли виявити.
Таким чином, актуальність обраного напрямку досліджень визначається не тільки важливістю самої проблеми, а й перспективою розробки її рішення за допомогою нового комплексного технологічного підходу до побудови спортивного тренування на основі застосування тренажерних пристроїв, приладів термінової інформації, зорових орієнтирів та засобів педагогічного контролю.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до Зведеного плану науково-дослідної роботи Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту на 2001 – 2005 р за темою 1.3.11 “Формування системи сенсорного контролю точнісних рухів спортсменів” (номер державної реєстрації 0101U006476) і за темою 1.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Формування та удосконалення навички штрафного кидка у баскетболі з використанням технічних засобів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок