Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НИЖНЬОКАРБОНОВЕ ВУГіЛЛЯ УКРАїНИ склад, якість та основні напрями його раціонального використання

НИЖНЬОКАРБОНОВЕ ВУГіЛЛЯ УКРАїНИ склад, якість та основні напрями його раціонального використання

Назва:
НИЖНЬОКАРБОНОВЕ ВУГіЛЛЯ УКРАїНИ склад, якість та основні напрями його раціонального використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,91 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САВЧУК ВЯЧЕСЛАВ СТЕПАНОВИЧ
УДК 552.21.574: 576 (47+57)
НИЖНЬОКАРБОНОВЕ ВУГіЛЛЯ УКРАїНИ склад, якість та
основні напрями його раціонального використання
Спеціальність: 04.00.16 Геологія твердих горючих копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора геологічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геології і розвідки родовищ корисних копалин Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України та у вугільному секторі Дніпропетровського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту Міністерства екології та природних ресурсів.
Науковий консультант: доктор геологічних наук, професор Приходченко Василь Федорович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри геології і розвідки родовищ корисних копалин;
 
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук, професор Нагорний Віктор Миколайович,
Національний гірничий університет(м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і
науки України, професор кафедри мінералогії та петрографії;
доктор геолого-мінералогічних наук, професор Узіюк Василь Іванович,
Національний університет ім. Івана Франка (м. Львів) Міністерства освіти і
науки України, професор кафедри історичної геології і палеонтології;
 
доктор геологічних наук, доцент Привалов Віталій Олександрович
Донецький національний технічний університет Міністерства
освіти і науки України, доцент кафедри геології.
Провідна установа: Інститут геологічних наук Національної академії наук України (м. Київ), відділ геології вугільних родовищ.
Захист відбудеться “29” листопада 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.05 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19, тел. (0562) 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 25 “ серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.05
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент А.Л. Лозовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною складовою частиною мінерально-сировинного комплексу України є вугілля – єдина сировина, запаси якої потенційно достатні для забезпечення паливно-енергетичної бази держави, сприяння розвитку металургійної і хімічної промисловості. Державною програмою „Українське вугілля” передбачається підвищення енергетичної безпеки країни та створення надійної сировинної бази для металургійного комплексу. Вищим її пріоритетом є збільшення обсягів видобутку та ефективності використання власного вугілля. Науково-технічна політика стратегії видобутку вугілля передбачає підвищення ефективності робіт з пошуку, розвідки та розробки вугільних родовищ і підвищення глибини переробки та комплексного використання вугілля. Одними з головних проблем, що вирішуються при розвідці родовищ, є визначення головних чинників і закономірностей зміни на площі та і у стратиграфічному розрізі вугленосної товщі складу та якості вугілля, встановлення його марочного складу, прогноз технологічної й енергетичної цінності його органічної маси і обґрунтування шляхів ефективного використання.
Нові напрями використання вугілля, підвищення вимог промисловості до вивчення якості сировини, необхідність вибору вугілля з заданими властивостями, визначення його взаємозамінності у різних технологічних процесах, швидке реагування на попит споживачів потребують системного підходу до комплексного вивчення й узагальнення показників складу та якості вугілля, створення більш надійної бази знань про нього для прийняття рішень щодо раціонального його використання. Успішне розв’язання проблеми можливе за умов детальнішого вивчення геологічних факторів, які контролюють хіміко-технологічні властивості вугілля, зумовлюють його споживчу цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: НИЖНЬОКАРБОНОВЕ ВУГіЛЛЯ УКРАїНИ склад, якість та основні напрями його раціонального використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок