Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> державНИЙ службовець у взаємовідносинах влади і суспільства

державНИЙ службовець у взаємовідносинах влади і суспільства

Назва:
державНИЙ службовець у взаємовідносинах влади і суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,85 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
національна академія державного управління
при Президентові україни
серьогін Сергій Михайлович
УДК 35.085:65.01
державНИЙ службовець у взаємовідносинах
влади і суспільства
25.00.03 – державна служба
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з державного управління
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління
при Президентові України.
Науковий консультант - |
доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
КНЯЗЄВ Володимир Миколайович,
Національна академія державного управління при Президентові України, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
ОБОЛЕНСЬКИЙ Олексій Юрійович, Головне управління державної служби України, перший заступник начальника;
доктор наук з державного управління, доцент
КУЙБІДА Василь Степанович, Міжрегіональна академія управління персоналом, віце-президент;
доктор історичних наук, професор, заслужений діяч
науки і техніки України
ІВАНЕНКО Валентин Васильович, Дніпропетровський національний університет, проректор з гуманітарних питань та виховної роботи.
Провідна установа - | Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, кафедра загального і адміністративного менеджменту, м. Донецьк.
Захист відбудеться 9 червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий 7 травня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Майборода В. К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Демократичні перетворення, які відбуваються в Україні на початку третього тисячоліття, супроводжуються трансформацією інститутів влади та суспільного устрою. Нова система державного управління в Україні має забезпечити, перш за все, виконання завдань переходу політичної системи від тоталітарної до демократичної, суспільства - від ідеологічно упередженого до плюралістичного громадянського, економіки - від планової до сучасної ринкової, відносин між владою й суспільством - від примусово-силових до партнерських. Для цього необхідне нове державно-управлінське мислення, яке не може сформуватися стихійно.
Очевидно, що особливістю сучасного трансформаційного періоду в державному управлінні є й перехідний стан державної служби. Таке становище привертає увагу і політиків, і науковців, оскільки склалася об’єктивна суперечність між тими вимогами до державної служби, які висуває сучасна соціально-політична, економічна, духовна реальність, та існуючим, багато в чому деформованим за радянські часи, стилем мислення і діяльності державних службовців. Водночас саме вони відповідальні за формування напрямків і практичне втілення реформ в Україні, що ставить питання про необхідність зміни філософії державної служби, світогляду державних осіб, спрямованого на підтримку таких відносин між державою й суспільством, які мають формуватися за умови порозуміння й співпраці. Отже, передбачається концентрувати спільні зусилля держави і суспільства на проблемі створення гідних умов людського життя. З огляду на це важливо дослідити процеси й механізми сприйняття державної влади людьми, визначити, у який спосіб окремі індивідуалізовані уявлення про владних осіб перетворюються на інтегрований образ державного службовця і, відповідно, створюється імідж влади, які методи, форми й засоби мають бути задіяні для того, щоб покращити цей імідж та здійснити перетворення відносин між державою і суспільством на партнерські.
Як свідчить аналіз літератури, дослідженню феномена державної влади та способів і механізмів її здійснення відводилось чільне місце в працях відомих учених і мислителів: Т.Аквінського, Арістотеля, М.Бердяєва, М.Вебера, Г.Гегеля, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: державНИЙ службовець у взаємовідносинах влади і суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок