Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ФОТОПОЛІМЕРИЗАЦІЇ МЕТАКРИЛОВИХ ЕФІРІВ У ПРИСУТНОСТІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ

ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ФОТОПОЛІМЕРИЗАЦІЇ МЕТАКРИЛОВИХ ЕФІРІВ У ПРИСУТНОСТІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ФОТОПОЛІМЕРИЗАЦІЇ МЕТАКРИЛОВИХ ЕФІРІВ У ПРИСУТНОСТІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,10 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ШЕКЕТА Марія Леонтівна
УДК 541.14:678.746:744.339
ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ФОТОПОЛІМЕРИЗАЦІЇ
МЕТАКРИЛОВИХ ЕФІРІВ У ПРИСУТНОСТІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ
02.00.06 хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному університеті “Львівська політехніка” Міністерст-ва освіти України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор СУБЕРЛЯК Олег Володимирович, Державний університет “Львівська політехніка”, професор, завідувач кафедри хімічної технології переробки пластмас
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор СИРОМЯТНІКОВ Володимир Георгієвич, Київський університет ім. Т.Шевченка, професор, завідувач кафедри хімії високомолекулярних сполук;
доктор хімічних наук, професор ШИБАНОВ Володимир Вікторович, Українська академія друкарства, професор, завідувач кафедри фото-поліграфічних матеріалів та хімії.
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, відділ олігомерів, м. Київ.
Захист відбудеться “ 1 ” березня 1999 р. о 17ОО на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 при Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 290646, Львів-13, пл. Св. Юра, 3/4, аудиторія 240.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 25 ” грудня 1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Д 35.052.01 Скорохода В.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Серед великої різноманітності полімерів важли-ве місце займають так звані полімерні гідрогелі - особливий клас хімічно (або фізично) зшитих гідрофільних полімерів з високою термодинамічною спорід-неністю до води, які знайшли широке практичне застосування в медицині, виявились перспективними як середовища для мікробіології і біотехнології, досліджуються в якості вологоутворюючих доданків для грунтів та ін.
Особливу групу складають гідрогелеві співполімери (мет)акрилатів і водорозчинних полімерів, з яких найбільш перспективним виявився полівінілпіролідон (ПВП) завдяки своїй нетоксичності, добрій розчинності у воді, високій хімічній і термічній стійкості. Однак, поряд з розробленням нових високоефективних гідрогелевих полімерів на основі ПВП не вирішеним залишається питання створення прогресивних технологій їх синтезу. Найбільш поширений на сьогоднішній день метод ініційованої термополімеризації не завжди надійний через виникаючі екзотермічні ефекти, які негативно впливають на структуру і властивості матеріалу.
У цьому зв’язку особливої уваги заслуговує фотохімічне отвердження як продуктивний, енергетично вигідний метод. Не дивлячись на це, невідомі дослідження полімеризації (мет)акрилових ефірів у присутності ПВП під дією ультрафіолетового світла. Тому представляють як практичний, так і науковий інтерес дослідження закономірностей фотополімеризації полівінілпіролідон-(мет)акрилатних систем.
Основна частина роботи виконувалась згідно програми Міносвіти України “Сучасні композиційні матеріали та вироби з них технічного і оздоблюваного призначення, а також для медицини і харчової промисловості” (наказ від 31 березня 1992 р.).
Мета роботи. Метою даної роботи є встановлення закономірностей фотополімеризації метакрилових ефірів у присутності полівінілпіролідону і розроблення цілеспрямованого фотосинтезу співполімерів на їх основі.
Для досягнення цієї мети вивчена кінетика фотополімеризації ПВП-метакрилатних композицій і взаємозв’язок умов синтезу, структури фотополімерів та їх фізико-механічних властивостей. Одержані результати використані для розроблення керованого процесу фотополімеризації вказаних співполімерів.
Наукова новизна. У роботі вперше виявлені фоточутливість і висока реакційна здатність полівінілпіролідон-оксиалкіленметакрилатних компози-цій, які визначаються комплексно-радикальним механізмом полімеризації в сукупності з матричним ефектом на ПВП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ФОТОПОЛІМЕРИЗАЦІЇ МЕТАКРИЛОВИХ ЕФІРІВ У ПРИСУТНОСТІ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок