Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 6-7 РІЧНОГО ВІКУ (управлінський аспект)

МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 6-7 РІЧНОГО ВІКУ (управлінський аспект)

Назва:
МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 6-7 РІЧНОГО ВІКУ (управлінський аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
РЯБОВА Зоя Вікторівна
УДК 371.26
МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 6-7 РІЧНОГО ВІКУ
(управлінський аспект)
13. 00. 01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник | кандидат педагогічних наук, доцент,
Даниленко Лідія Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України,
проректор з науково-методичної роботи
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Марина Вікторівна,
Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка, декан природничого факультету,
завідувач кафедри педагогічної майстерності
кандидат педагогічних наук, доцент
Борова Тетяна Анатоліївна,
Харківський державний економічний університет,
завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа | Інститут педагогіки АПН України, лабораторія педагогіки та методики початкового навчання,
м. Київ
Захист відбудеться 21 грудня 2004р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ-53, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 20 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О.С.Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю реалізації пріоритетних напрямів реформування загальної середньої освіти, які були визначені Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття), Законом України “Про загальну середню освіту”, Концепцією загальної середньої освіти (12 - річна школа), Національною доктриною розвитку освіти.
У цих документах наголошується, що одним із пріоритетних напрямів державної політики є створення такої системи освіти, яка може навчити здобувати, перероблювати, використовувати інформацію, підготувати дітей до самостійного життя в нестабільних умовах сьогодення, забезпечити розвиток та саморозвиток особистості. Це вимагає постійного оновлення та удосконалення, що можливо здійснити шляхом виконання певних пізнавальних дій, якість здійснення яких, у свою чергу, залежить від ступеня сформованості повноцінної навчальної діяльності, інтенсивне формування якої починається з моменту вступу до школи, тобто у 6-7 річному віці. В початкових класах необхідно закладати не тільки основу знань, але й цілеспрямовано формувати свідому навчальну діяльність учнів, як основу для розвитку здібності особистості до самоосвіти. Проте зазначимо, що продуктивне формування навчальної діяльності учнів можливе тільки за умови її якісного координування, спрямування на розвиток. Ефективність координування залежить від своєчасно отриманої інформації про стан розвитку навчальної діяльності учнів, що є функцією управління навчально-виховним процесом, в основі якого знаходяться моніторингові процедури, як динамічні складні утворення.
Сутність навчальної діяльності та її особливості в учнів 6-7 річного віку широко представлена у працях вітчизняних і зарубіжних учених, таких, як В.П.Беспалько, Н.М.Бібік, Л.І.Божович, В.В.Давидов, О.К.Дусавицький, Є.М.Кабанова-Меллер, С.Д.Максименко, А.К.Маркова, В.І.Орлов, В.Ф.Паламарчук, В.В.Рєпкін, О.Я.Савченко, М.Н.Скаткін, Л.І.Славіна, Л.М.Фрідман, І.Ф.Федоренко, Г.А.Цукерман, Г.І.Щукіна, Д.Б.Ельконін, І.С.Якіманська та ін.
Управління навчально-виховним процесом у загальноосвітньому навчальному закладі та розвиток навчальної діяльності учнів розглядались у роботах О.Л.Ануфрієвої, Ю.К.Бабанського, В.П.Беспалька, В.І.Бондаря, Т.А.Борової, М.В.Гриньової, Л.І.Даниленко, Г.А.Дмитренка, Г.В.Єльникової, Ю.А.Конаржевського, І.Я.Лєрнера, В.І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОНІТОРИНГ РОЗВИТКУ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ 6-7 РІЧНОГО ВІКУ (управлінський аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок