Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ГРИЖ ВЛАСНЕ ЕПІГАСТРАЛЬНОЇ І НАВКОЛОПУПКОВОЇ ДІЛЯНОК ПЕРЕДНЬОЇ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ГРИЖ ВЛАСНЕ ЕПІГАСТРАЛЬНОЇ І НАВКОЛОПУПКОВОЇ ДІЛЯНОК ПЕРЕДНЬОЇ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ГРИЖ ВЛАСНЕ ЕПІГАСТРАЛЬНОЇ І НАВКОЛОПУПКОВОЇ ДІЛЯНОК ПЕРЕДНЬОЇ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С. І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
МОХАМЕД ТОМ ЕЛЬБАШИР МОХАМЕД
УДК 616-007.43+616-06:6167.55
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ГРИЖ ВЛАСНЕ ЕПІГАСТРАЛЬНОЇ І НАВКОЛОПУПКОВОЇ ДІЛЯНОК ПЕРЕДНЬОЇ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.03 -хірургія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор Жебровський Віктор
Вікторович, Кримський державний медичний університет ім.
С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри
хірургічних хвороб з курсом урології, м. Сімферополь
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, професор Ороховський Валентин
Йосипович, Інститут невідкладної і відновної хірургії
АМН України, старший науковий співробітник відділу
абдомінальної хірургії і політравми, м. Донецьк
- доктор медичних наук, професор Волобуєв Микола
Миколайович, Кримський державний медичний університет ім.
С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної
хірургії № 1, м. Сімферополь
Провідна установа: Дніпропетровська медична академія МОЗ України, кафедра факультетської хірургії та хірургії інтернів.
Захист дисертації відбудеться 20 березня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006 м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися в бібіліотеці Кримського державному медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006 м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
Автореферат розісланий 15 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради О.О. Біркун
Загальна характеристика роботИ
Актуальність теми. Грижі власне епігастральної і навколопупкової ділянок передньої черевної стінки зустрічаються частіше інших гриж, складаючи 20-25% від загальної кількості хворих з вентральними грижами (К.Д. Тоскин, В.В. Жебровский, 1990; М.П. Черенько, 1990; В.И. Ороховский, 2000). Грижі даної локалізації обєднані особливостями патогенезу, а також анатомо-морфологічної будови і біомеханічними властивостями мязово-фасціальних і апоневротичних структур (Г.И. Гиреев, 1992; Azagrav S et al. , 1988).
Характерне більш часте виникнення рецидивів при даній локалізації, яка досягає 40%. А також більш часта наявність симультанних захворювань, які потребують терапевтичного лікування, хірургічної або косметичної корекції (В.В. Жебровский і співавт., 2000).
При аналізі літературних даних лікування гриж власне епігастральної і навколопупкової ділянок передньої черевної стінки виглядає недостатньо вивченим. Особливо це стосується рівня передопераційного обстеження хворих та їх підготовка до операції з урахуванням ступеня операційного ризику, наявності або відсутності симультанних захворювань, ступеня ендогенної інтоксикації і наявності чинників виникнення гнійно-септичних ускладнень.
При вибору методів операції превалює універсальний “шаблонний” підхід з використанням дуже ненадійних методів Сапежко і Мейо, не враховується ступінь атрофічних процесів у мязово -апоневротичних структурах, а також величина грижового дефекту.
Прагнення вивчити ці питання, а також виробити практичні рекомендації послужило підставою для проведення досліджень.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках науково-дослідної роботи кафедри хірургічних хвороб з курсом урології “Діагностика і лікування хірургічних захворювань черевної стінки, черевної порожнини та їхніх найважливіших ускладнень”. Шифр теми 2.217. Державний номер реєстрації 0101UO. 004461.
Мета дослідження. Оптимізувати програму лікування хворих з грижами власне епігастральної і навколопупкової ділянок черевної стінки з урахуванням симультанних захворювань і ступеня хронічної ендогенної інтоксикації; вивчити морфологічні особливості мязово -апоневротичних структур у даної групи хворих і розробити на основі цих даних найбільш раціональний і надійних спосіб пластики грижового дефекту; приділити увагу питанню прецизійної техніки з елементами косметичної хірургії, а також вибору шовного матеріалу, питанню прогнозування і профілактики післяопераційних ускладнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ГРИЖ ВЛАСНЕ ЕПІГАСТРАЛЬНОЇ І НАВКОЛОПУПКОВОЇ ДІЛЯНОК ПЕРЕДНЬОЇ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок