Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОГРАФІЧНИЙ МІФ МИТЦЯ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ В РОМАНІ “ДОКТОР ФАУСТУС” Т.МАННА

БІОГРАФІЧНИЙ МІФ МИТЦЯ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ В РОМАНІ “ДОКТОР ФАУСТУС” Т.МАННА

Назва:
БІОГРАФІЧНИЙ МІФ МИТЦЯ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ В РОМАНІ “ДОКТОР ФАУСТУС” Т.МАННА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського
ПЮРА Ірина Володимирівна
УДК .1+82-31(430):008
БІОГРАФІЧНИЙ МІФ МИТЦЯ
ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ В РОМАНІ
“ДОКТОР ФАУСТУС” Т.МАННА
17.00.01 – Теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії і історії культури Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
ЧЕРКАШИНА-ГУБАРЕНКО Марина Романівна, Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського,
кафедра історії зарубіжної музики
та кафедра теорії і історії культури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
СКУРАТІВСЬКИЙ Вадим Леонтійович,
Київський державний інститут театрального
мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого;
кандидат мистецтвознавства, доцент
ДЯЧКОВА Олена Анатоліївна,
Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського,
кафедра історії музики етносів України та музичної критики
Провідна установа: Одеська державна консерваторія ім. А.В.Нежданової,
кафедра історії музики та музичної етнографії.
Захист відбудеться “26” березня 2003 року о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, Київ, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.
Автореферат розісланий “_22_” _лютого_2003 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик.


Загальна характеристика дисертації.
Актуальність теми. Протягом ХХ століття активно формується тенденція розгляду художньої культури як цілісності, як великого Тексту, де окремі ланки взаємодіють за принципом інтертекстуальних діалогів. Закономірно, що всеохоплюючий синтез “різного” існує не лише у теоретичному плані, а реалізується в рамках художніх творів. Найяскравішим зразком втілення цього великого Тексту стає роман “Доктор Фаустус” (1947) Т.Манна, який особливо важливо розглянути не як іманентний художній текст, а як унікальну спробу перетину тенденцій, що йдуть від самого життя і втілюються в художньому образі.
У романі Т.Манн відтворює творчу долю митця першої третини ХХ століття. Моделюючи життєвий шлях Леверкюна, письменник використовує оригінальний метод монтажу, де найяскравіші “міфічні кліше” (Т.Манн) стають реаліями вигаданої біографії. Віртуозно змішуючи реальні факти й вигадку, автор створює ілюзію самобутньої дійсності. Вигаданий герой не тільки вбирає характерні риси низки конкретних біографій, а й стає уособленням певної культурологічної проблеми – процесу народження і функціонування біографічного міфу як особливого феномену, а також його впливу на cоціум та реальні долі митців.
Тенденція міфологізації життєвого шляху як відображення неоміфологізму ХХ століття генетично пов’язана ще з епохою романтизму. Уже на початку ХІХ століття Е.Т.А.Гофман створює художній образ капельмейстера Крейслера – персонажа-символу, що стає зразком постаті романтичного митця. Таким чином письменник моделює у своїх творах далекий від буденності стиль життя митця-романтика. Інспірована пошуками всіх ранніх романтиків ідеалізація та символізація подібного образу, зацікавленість його долею призводять до подальшої самоміфологізації життя реальних творців, яки належать уже до іншої культурної епохи. У построман-тичну добу самі митці, відштовхуючись від уявлень про певний художній зразок біографії видатної особистості, творця, прагнуть до підкорення цим уявленням подій власного життя, свідомо провокують біографічні сюжети, щоб створити певний образ-маску. При цьому такий образ не є наслідуванням заданого романтиками зразка, а його суттєво трансформованим варіантом, інколи навіть повним запереченням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОГРАФІЧНИЙ МІФ МИТЦЯ ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ В РОМАНІ “ДОКТОР ФАУСТУС” Т.МАННА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок