Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАЛООКСИДНІ СПОЛУКИ Y-Ba-Cu-O та Bi-Sr-Ca-Cu-O І ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ЇХ МІКРОСТУКТУРИ З ВИСОКИМИ НАДПРОВІДНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

МЕТАЛООКСИДНІ СПОЛУКИ Y-Ba-Cu-O та Bi-Sr-Ca-Cu-O І ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ЇХ МІКРОСТУКТУРИ З ВИСОКИМИ НАДПРОВІДНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

Назва:
МЕТАЛООКСИДНІ СПОЛУКИ Y-Ba-Cu-O та Bi-Sr-Ca-Cu-O І ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ЇХ МІКРОСТУКТУРИ З ВИСОКИМИ НАДПРОВІДНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,47 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
Позігун Сергій Анатолійович
УДК 538.945: 538.975
МЕТАЛООКСИДНІ СПОЛУКИ Y-Ba-Cu-O та Bi-Sr-Ca-Cu-O
І ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ЇХ МІКРОСТУКТУРИ З ВИСОКИМИ
НАДПРОВІДНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ
Спеціальність 01. 04. 22 – надпровідність
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фіз. - мат. наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Пан Володимир Михайлович,
завідувач відділу надпровідності
Інституту металофізики НАН України |
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук
Нищенко Михайло Маркович,
завідувач відділу електронної структури та
електронних властивостей
Інституту металофізики НАН України
доктор фізико-математичних наук, професор
Горбик Петро Петрович,
заступник директора по науковій роботі
Інституту хімії поверхні НАН України
Провідна установа: | Донецький національний університет |
Захист відбудеться _1_” березня 2005 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д . . при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, м.Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий __1__ лютого 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д .168.02
кандидат фізико-математичних наук |
Сизова Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З часу відкриття в 1986 р. високотемпературної надпровідності (ВТНП) Дж. Беднорцем (J.G. Bednorz) і К.Мюллером (K.A. Mьller) ? оксидній системі La-Ba-Cu-O [1] до теперішнього часу досягнутий колосальний прогрес в отриманні ВТНП – матеріалів з прогнозованими характеристиками і в розумінні їх фундаментальних фізичних властивостей.
Найістотнішими відмінностями металлооксидних купратів ВТНП від звичайних низькотемпературних надпровідних матеріалів, що вживаються на практиці, є:
(1) висока анізотропія і шаруватість атомарної кристалічної структури ВТНП – купратів;
(2) аномально мала довжина когерентності куперовської пари е 1.2 – 3 нм, що пов'язано з порівняно низькою концентрацією вільних носіїв струму.
Ці відмінності визначають фізичну природу ВТНП і є основними перешкодами для досягнення в них високої густини бездисипативного струму, не дивлячись на те, що Тс зразків ВТНП досягає зараз 164 К (у зразках складу Hg-Ba(Y,Ca)-Cu-O при тиску 25 – 30 ГПа).
Відмінною властивістю полікристалічних ВТНП є їх принципово гранульована структура, коли хаотично розташовані монокристали ВТНП – купрата поєднуються між собою за допомогою міжгранульного джозефсонівського середовища. Окрім цього, вельми важливі з погляду практичного застосування ВТНП складу YBa2Cu3O7- є дуже чутливими до стехіометрії по кисню.
Не дивлячись на ці особливості, прогрес в отриманні високої густини критичного струму jc в зразках ВТНП був досягнутий за минулий час як для об'ємних полікристалічних матеріалів, так і для плівкових зразків. Методи, які зараз вживаються для отримання силових ВТНП – кабелів, багато в чому схожі з методами, розробленими для отримання класичних низькотемпературних надпровідних кабелів на основі сплавів Nb з різними металами (Ti, Ge, Sn та ін.) і включають різні способи термомеханічної обробки ВТНП – матеріалів з метою отримання розвиненої с – текстури [2], при якій вісь с кристалевої гратки зразка зорієнтована перпендикулярно його площині. Застосування цих методів дозволило підняти величину jc від величини порядка 10 – 100 А/см2 для перших зразків ВТНП до jc ~ (3 )104 А/см2 при Т = 77 К, що дозволяє вже в найближчому майбутньому значно розширити застосування провідників на основі таких ВТНП – матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТАЛООКСИДНІ СПОЛУКИ Y-Ba-Cu-O та Bi-Sr-Ca-Cu-O І ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ЇХ МІКРОСТУКТУРИ З ВИСОКИМИ НАДПРОВІДНИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок