Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХIРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ВИРОСТКОВОГО ВІДРОСТКУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ З ВИВИХОМ

ХIРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ВИРОСТКОВОГО ВІДРОСТКУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ З ВИВИХОМ

Назва:
ХIРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ВИРОСТКОВОГО ВІДРОСТКУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ З ВИВИХОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ЧУМАК
Максим Миколайович
УДК- 616.+16.4-001.5-001.6-089
ХIРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ВИРОСТКОВОГО ВІДРОСТКУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ З ВИВИХОМ
14.01.22 – стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця
Науковий керівник
член-кореспондент АМН України,
доктор медичних наук, професор
Маланчук Владислав Олександрович,
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця,
кафедра хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з курсом імплантології,
завідувач
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Процик Володимир Семенович,
відділ пухлин голови та шиї та модифікуючих методів лікування
Інституту онкології АМН України,
керівник
доктор медичних наук, професор
Малевич Олег Євгенович,
Дніпропетровська державна медична академія, кафедра хірургічної стоматології,
Захист дисертації відбудеться “ 6 ” вересня 2007 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.05 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця (03057, Київ-57, вул.. Зоологічна, 1, стоматологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (01057, Київ-57, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розіслано “ 3 ” серпня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Остапко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час спостерігається зростання кількості переломів кісток щелепно-лицевої ділянки (Л.В. Харьков 2006; О.Є. Малевич, Marker P., Nielsen A., 2000), які складають до 15,2% від усіх переломів кісток тіла. До 79,7% від загальної кількості пошкоджень кісток лицевого черепу, складають переломи нижньої щелепи. Особливо складними є пошкодження гілки нижньої щелепи (ГНЩ) на ділянці основи та власне виросткового відростку нижньої щелепи (ВВНЩ), що зустрічаються у хворих в 21-24% випадків від загальної кількості пошкоджень нижньої щелепи. (В.И Куцевляк, Е.Н. Рябоконь, И.Н. Матрос-Таранец 2001; Tullio A., 2000).
Серед переломів ВВНЩ найбільш складними в лікуванні є переломи з вивихом, які стають причиною виникнення ряду функціональних, морфологічних та естетичних змін – порушень оклюзії та артикуляції, порушень в СНЩС, асиметрії обличчя, порушення соціальної адаптації та важко позначаються на психічному стані хворого.
Повноцінне передопераційне планування можливе лише за умови високоінформативного обстеження хворого, бо недостатній об'єм обстежень не дає достатньої інформації щодо просторового положення фрагментів та оточуючих анатомічних структур, стану всіх елементів суглобу, що, в свою чергу, може привести до помилок в лікуванні. На сьогодні стають доступними такі високоінформативні та об’єктивні методи обстеження хворого, як КТ, комп’ютерна трьохвимірна реконструкція черепу та м’яких тканин, магнітнорезонансна томографія тощо, які дозволяють оцінити картину пошкодження будь-якої ділянки кісткового скелету, просторове зміщення фрагментів, стан м’язів та інші зміни, в тому числі - перелом ВВНЩ з вивихом (В.С. Проник, Е.Н. Рябоконь 2001; Miyamoto H., H. Sakashita, D. F. Wilson, A.N. Goss., 2000 та інші).
Досвід багатьох авторів свідчить про те, що в лікуванні переломів ВВНЩ з вивихом ефективним методом є хірургічний. Найбільш розповсюдженими способами хірургічного лікування перелому ВВНЩ з вивихом, є: репозиція та остеосинтез ВВНЩ в рані; видалення з рани фрагменту ВВНЩ з наступною його репозицією та фіксацією - реплантацією (В.А. Малишев, В.М. Безруков, 1972); реплантація ВВНЩ після додаткової резекції заднього краю ГНЩ; реплантація ВВНЩ після додаткової резекції заднього краю ГНЩ, однак з переміщенням кісткового блоку вверх для відновлення довжини ГНЩ (А.А. Жилонов та співавт., 1986; Ф. Т. Темерханов, Н. Б. Юрмазов 1998, та інші); видалення ВВНЩ та кісткова пластика (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХIРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПЕРЕЛОМІВ ВИРОСТКОВОГО ВІДРОСТКУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ З ВИВИХОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок