Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЕПІДЕМІЧНОГО ПРОЦЕСУ ДИЗЕНТЕРІЇ СЕРЕД ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

ОСОБЛИВОСТІ ЕПІДЕМІЧНОГО ПРОЦЕСУ ДИЗЕНТЕРІЇ СЕРЕД ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЕПІДЕМІЧНОГО ПРОЦЕСУ ДИЗЕНТЕРІЇ СЕРЕД ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
імені Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ПІВНИК ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.935 -036.22+616.935-084
ОСОБЛИВОСТІ ЕПІДЕМІЧНОГО ПРОЦЕСУ ДИЗЕНТЕРІЇ СЕРЕД ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
14.02.02.-епідеміологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в інституті епідеміології та інфекційних хвороб
імені Л.В. Громашевського АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Зарицький Анатолій Минович,
інститут епідеміології та інфекційних хвороб
імені Л.В. Громашевського АМН України,
завідувач лабораторії кишкових інфекцій та
дезинфектології
Офіційні опоненти: : доктор медичних наук, ст..н.с.
Алексієнко Володимир Васильович,
інститут епідеміології та інфекційних хвороб
імені Л.В. Громашевського АМН України,
завідувач лабораторії вібріозів
кандидат медичних наук, професор
Гоц Юрій Денисович,
Національний медичний університет ім.О.О.
Богомольця, завідувач кафедри епідеміології
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика, м.Київ
Захист відбудеться 15.01.2002 р. о 11 годині на засіданніспеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 при інституті епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського АМН України (02038, м.Київ, узвіз Протасів Яр, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІЕІХ (Київ, узвіз Протасів Яр, 4).
Автореферат розісланий 15. грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Красюк Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на значну кількість теоретичних та експериментальних досліджень особливостей епідемічного процесу дизентерії (шигельозів) та біологічних властивостей шигел, причини розповсюдження та характер епідемічного процесу цієї інфекції серед військовослужбовців вивчені недостатньо, а окремі положення щодо ефективного впливу на нього залишаються суперечливими. Проблеми розробки та втілення в повсякденну практику нових методів діагностики, профілактики і удосконалення існуючої системи епідеміологічного нагляду за дизентерією у військах далекі до свого остаточного вирішення.
В окремих регіонах Україні захворюваність на дизентерію залишається високою, показники захворюваності складають 150-300 на 100 тис. (Зарицкий А.М., Магдей М.В., Вакараш Н.А., 1997).
Відмічається тенденція до поширення дизентерії Флекснера (Поплавская Ж.В., Парков И.В., Щербак Л.Л., 1996), яка втративши в 60-ті роки риси масової епідемічної хвороби, знову набула здатності до епідемічного розповсюдження. При такому виді дизентерії спостерігається високий рівень летальності серед дорослих з групи соціально незабезпеченого та соціально неблагополучного населення.
Шигельози становлять серйозну проблему для Збройних Сил України, останнім часом відмічається зростання рівня захворюваності на ці інфекції (Хижняк М.І., Нарожнов В.В., Півник В.М., 1996, Крушельницький О.Д. зі співавт., 1996).
Епідеміологічна значущість шигельозів у військових колективах пов'язана з тим, що при виникненні епідемічних спалахів значна кількість військовослужбовців тривалий час підлягає ізоляції та госпіталізації, що безпосередньо впливає на боєздатність військової частини, залучаються значні кошти для проведення протиепідемічних заходів безпосередньо під час їх локалізації та ліквідації, а також у період диспансерного нагляду за перехворівшими.
Профілактика шигельозів серед військовослужбовців залишається одним з найбільш актуальних завдань для військово-медичної служби, спрямованих на максимальне зниження дезорганізуючого впливу захворюваності на стан навчально-бойової підготовки та боєготовності особового складу військових частин. Епідемічна ситуація відносно цих інфекцій у військах свідчить про те, що профілактичні та протиепідемічні заходи, які проводяться, суттєво не впливають на рівень захворюваності. Нез'ясованими залишаються епідеміологічні особливості шигельозів у Збройних Силах України та провідні чинники, що впливають на розвиток їх епідемічного процесу у військових колективах, що дислоковані у різних регіонах України, видах та родах військ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЕПІДЕМІЧНОГО ПРОЦЕСУ ДИЗЕНТЕРІЇ СЕРЕД ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок