Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ОБ’ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО СЕРЕДОВИЩА МОДЕЛЮВАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ПОТОКІВ ГНУЧКОЇ ВИРОБНИЧОЇ СИСТЕМИ

РОЗРОБКА ОБ’ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО СЕРЕДОВИЩА МОДЕЛЮВАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ПОТОКІВ ГНУЧКОЇ ВИРОБНИЧОЇ СИСТЕМИ

Назва:
РОЗРОБКА ОБ’ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО СЕРЕДОВИЩА МОДЕЛЮВАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ПОТОКІВ ГНУЧКОЇ ВИРОБНИЧОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
„КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ЛІСОВИЧЕНКО ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
УДК 621.38(52-62)
РОЗРОБКА ОБ’ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО СЕРЕДОВИЩА МОДЕЛЮВАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ПОТОКІВ ГНУЧКОЇ ВИРОБНИЧОЇ СИСТЕМИ
05.13.20 – Гнучкі виробничі системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Науковий керівник кандидат технічних наук, професор
Ямпольський Леонід Стефанович,
Національний технічний університет України ,,КПІ”,
професор кафедри технічної кібернетики
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Томашевський Валентин Миколайович,
Національний технічний університет України ,,КПІ”, професор кафедри автоматизованих систем обробки інформації і керування;
кандидат технічних наук, доцент
Кирилович Валерій Анатолійович,
Житомирський державний технологічний університет, доцент кафедри автоматизації та комп'ютеризованих технологій.
Захист відбудеться “_22_”_жовтня_ 2007 р. о _1430_ годині на засіданні спеціалізованої Вченої заради Д 26.002.04 Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою : 03056 Київ-56, проспект Перемоги, 37, корп. № , ауд. 432.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України ,,Київський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “____” __вересня__ 2007 р.
В.о. вченого секретаря ради Д 026.002.04,
д.т.н., професор О.А.Стєнін


Актуальність теми досліджень. Сучасні виробничі системи передбачають максимальну гнучкість автоматизованих розподілених транспортних систем (АРТС), які у гнучких виробничих системах (ГВС) служать зв’язуючим ланцюгом для позицій обробляючих ресурсів. Такі системи складаються, як правило, з окремих автономних транспортних засобів – робокарів (РК) з бортовими контролерами і формуванням в реальному часі керуванням, функціями якого є: маршрутизація і розподіл шляху, диспетчерування РК і загальне упорядкування транспортних потоків в умовах невизначеності навколишнього середовища і виникаючими в системі нештатними ситуаціями (перевантаження, відмови тощо) або неповноти та динамічності щодо реального зовнішнього оточення. У першому випадку визначальною проблемою є розподіл ресурсів та планування завдань їх обслуговування транспортними засобами, а у другому – забезпечення останніх можливістю переадресування і каналами сенсорної чутливості. За наявності початкових умов, законів, які лежать в основі тих чи інших деструктивних явищ, ці знання можуть бути поданими у вигляді відповідних математичних залежностей, на підставі яких можна передбачити поведінку окремих складових і системи в цілому.
Методи моделювання ГВС повинні враховувати властивості побудови системи і процесів, що протікають в ГВС. Характерним для реалізації ГВС є висока складність і науково-технічна насиченість, модульність й ієрархія будови. Серед інших визначальних властивостей ГВС, які відбиваються на ефективності їхньої розробки й використання, варто врахувати дискретність виробничих процесів, конвеєрний характер матеріальних потоків, циклічність у послідовностях технологічного функціонування, що вимагають синхронізації й координації подій і процесів, які відбуваються в системі.
Складність моделювання полягає у коректності визначення найбільш важливих (релевантних) у цьому випадку факторів й опису їх впливу на функціонування системи. Завданням моделювання ГВС є порівняння варіантів проектування системи, дослідження властивостей й оптимізація.
Слід зазначити тенденцію до створення засобів машинної обробки та відображення функціонування складних динамічних систем з дискретним компонентом (об'єктом) у різних пакетах комп'ютерного моделювання (Simulink, TESS, VisSim1, Statemate MAGNUM, eM-Plant, i-Logic Rhapsody, Model Vision). Проте, ці пакети не дозволяють повною мірою інтегровано реалізувати необхідні функції:підтримку роботи із БД елементів ГВС на різних рівнях ієрархії; автономність і паралельність обчислень; зручність інтерактивного спілкування для користувачів різних рівнів кваліфікації; можливість композиційної побудови, аналізу та синтезу моделей; можливість візуалізації результатів (як кінцевих так і проміжних) роботи окремих модулів і ГВС в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ОБ’ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОГО СЕРЕДОВИЩА МОДЕЛЮВАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ ПОТОКІВ ГНУЧКОЇ ВИРОБНИЧОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок