Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ Запобігання ТРАВМАТИЗМУ ТА ЗАГИБЕЛІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ Запобігання ТРАВМАТИЗМУ ТА ЗАГИБЕЛІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ Запобігання ТРАВМАТИЗМУ ТА ЗАГИБЕЛІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

ІВАНЕНКО Володимир Михайлович
УДК 159.98:356.13
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ Запобігання ТРАВМАТИЗМУ
ТА ЗАГИБЕЛІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Спеціальність 19.00.09 – “Психологія діяльності в особливих умовах”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2005


Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України мені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Савчин Мирослав Васильович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Москалець Віктор Петрович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, завідувач кафедри
загальної та експериментальної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Федорчук Віктор Миколайович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
проректор з наукової роботи.
Провідна установа – Інститут психології імені Г. С. Костюка АПН України, лабораторія психології особистості імені П. Р. Чамати, м. Київ.
Захист відбудеться “ 28 ” вересня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький – 3, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розісланий “ 18 ” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук В. В. Журавльов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз наукової літератури та реальної практики вказує на те, що рівень травматизму і загибелі військовослужбовців має суттєвий, безпосередній вплив на бойовий потенціал військового формування та залежить від професійної, психологічної та фізичної підготовки особового складу. Сьогодні не викликає сумніву той факт, що функції та завдання, які покладені на Державну прикордонну службу (ДПС) України, в умовах демократизації української держави, гуманізації всієї системи суспільних відносин не по-виннні розв’язуватися ціною життя і здоров'я прикордонників. Неможливо переоцінити ту величезну моральну і психологічну шкоду суспільству і державі, коли гинуть чи отримують травми та поранення військовослужбовці правоохоронних органів, які покликані оберігати від злочинних зазіхань, як життя і здоров'я наших громадян, так і недоторканість державних кордонів.
Слід зазначити, що різним аспектам психологічного забезпечення діяльності військ присвячені праці таких вітчизняних та закордонних вчених, як Я. Агрелва, І. Бекера, З. Гератеволя, К. Ізарда, Н. Коупленда, Л. Люнберга, В Лефтерова, В. Медвєдєва, Є. Потапчука, О. Сафіна, О. Тімченка, Л. Франка, та ін. Дана проблема знайшла своє відображення у роботах відомих військових теоретиків, зокрема у (О. Кереновського, І. Медема, Н. Міхневича, О. Мільотіна, О. Незнамова), які досліджували вплив морально-психологічного чинника на бойові можливості особового складу. Результатами їх наукових пошуків стало ствердження, що основою ефективної і безпечної діяльності є адекватність фізичних, морально-професійних і психічних характеристик військовослужбовців тим об'єктивним вимогам діяльності, які висуваються до них. Також констатується, що основною причиною загибелі та травмування є низький рівень професійної підготовки прикордонників, відсутність навичок дій в екстремальних ситуаціях.
Одночасно, на теперішній час опубліковано незначну кількість праць, присвячених вивченню психологічних причин і факторів загибелі та травматизму військовослужбовців, що свідчить про недостатню увагу, яка приділяється дослідниками розробці цього аспекту проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ Запобігання ТРАВМАТИЗМУ ТА ЗАГИБЕЛІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок