Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ СУМІШЕЙ СИГНАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ЗА ПАРАМЕТРАМИ МОДЕЛЕЙ

ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ СУМІШЕЙ СИГНАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ЗА ПАРАМЕТРАМИ МОДЕЛЕЙ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ СУМІШЕЙ СИГНАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ЗА ПАРАМЕТРАМИ МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
НАУК УКРАЇНИ | МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І
НАУКИ УКРАЇНИ
МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА СИСТЕМ
РЕВУНОВА Олена Георгіївна
УДК 004.3'122 + 004.67
ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ СУМІШЕЙ СИГНАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ЗА ПАРАМЕТРАМИ МОДЕЛЕЙ
05.13.06 – інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН і МОН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Рачковський Дмитро Андрійович,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
НАН і МОН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Васильєв Володимир Іванович,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем
НАН і МОН України,
завідувач відділу;

кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Кук Юрій Васильович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова
НАН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться « 10 » червня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .171.01 в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН і МОН України за адресою: 03680, Київ, проспект акад. Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН і МОН України: 03680, Київ, проспект акад. Глушкова, 40.
Автореферат розісланий « 6 » травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Верещагін І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема ефективного аналізу сумішей сигналів, що містять шум, виникає при розв'язанні класу задач, пов'язаних із обробкою інформації, що отримується від різного роду датчиків (задачі захисту від завад, ідентифікації, діагностики, інтерпретації та ін.). Важливими для практики прикладами таких задач є визначення вмісту радіонуклідів в об'єктах навколишнього середовища (задача ідентифікації) та пригнічення активних радіозавад (задача захисту від завад).
Найбільш продуктивні підходи та методи аналізу сумішей сигналів, що містять шум, засновані на використанні лінійних за параметрами моделей. В даний час інтенсивно розвиваються два підходи до аналізу сумішей, які забезпечують стійку оцінку параметрів лінійних моделей – апроксимація та виділення прихованих джерел. У рамках підходу апроксимації розвинений ряд напрямів стійкої оцінки параметрів моделі за наявності різного роду невизначеностей, проте конкретним методам властиві недоліки, що ускладнюють їх практичне застосування.
Методи стійкого розв'язання задачі найменших квадратів при виродженій та близькій до виродженої матриці входів, досліджувані T.(1960), Р. Лі (1966), А. Албертом (1977), J.(2002), Е.В. Бодянським (2004), вимагають адаптації для роботи з нестаціонарними даними в реальному часі через високу обчислювальну складність.
Методи стійкої оцінки параметрів при спотвореному шумом векторі виходу та числі входів, що не перевищує числа зразків вибірки, в рамках напряму вибору моделі (model selection) досліджувалися А.Г. Івахненко (1968, 1985); В.С. Степашко (1977, 1985, 2003); H.(1974); C.L.(1973); B.Yu); S.(2004); М.(2002). Проте, питання порівняння критеріїв вибору моделі та вибору найкращого критерію в прикладних задачах в рамках цього напряму досліджені недостатньо.
Методи розрідженої апроксимації (sparse approximation), досліджувані S. Mallat, Z. Zhang (1989); T. Sejnowski (1996); K.Delgado (2003); M.D.(2004); R.(2005), забезпечують стійку оцінку параметрів при числі входів, що набагато перевищує число зразків вибірки, та малому числі ненульових параметрів. Проте, врахування впливу шуму у векторі виходу на стійкість оцінки параметрів недостатньо опрацьовано, що ускладнює застосування цих методів для розв'язання практичних задач.
При підході до аналізу даних шляхом виділення прихованих джерел потрібно знайти входи за їх сумішами, спотвореними адитивним шумом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ТА МЕТОДИ АНАЛІЗУ СУМІШЕЙ СИГНАЛІВ НА ОСНОВІ ЛІНІЙНИХ ЗА ПАРАМЕТРАМИ МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок