Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ

ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,36 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”
Волхова Тетяна Любомирівна
УДК 621.385.000
ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ
АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ
05.27.02 – Вакуумна, плазмова та квантова електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2005


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
на кафедрі фізичної та біомедичної електроніки
Науковий керівник: | - доктор фізико-математичних наук, професор
Белявський Євген Данилович,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, професор
Офіційні опоненти: | - доктор фізико-математичних наук, професор
Чайка Василь Євгенович,
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, професор;
- кандидат технічних наук,
Васютін Віктор Дмитрович,
Державна академія водного транспорту,
завідуючий науковим сектором
Провідна установа: | - Інститут фізики НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться „ 14 ” березня 2005р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.08 у Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корпус12, аудиторія 114.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою:
03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розіслано „ 7 ” лютого 2005року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор |
В.Г. Савін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Автофазні прилади НВЧ були створені у 70-90-х рр. і відрізняються від класичних приладів (лампа бігучої хвилі (ЛБХ) і лазер на вільних електронах (ЛВЕ)) тим, що в них використовується явище повного захвату згустків електронів електромагнітною хвилею.
Ці прилади конструктивно відрізняються від класичних наявністю однієї або декількох ділянок зі зниженим значенням електромагнітного поля, для досягнення 100% захвату електронів в згустки. Вони мають високе значення ККД (до 90% у нерелятивістському режимі роботи і до 55% у релятивістському режимі роботи) і використовуються як потужні та надпотужні підсилювачі см та мм діапазонах довжин хвиль.
В наш час дуже важливе значення набувають релятивістські автофазні прилади НВЧ (автофазний лазер на вільних електронах (АЛВЕ) або убітрон), які використовуються для створення термоядерних електростанцій, надточних технологій у напівпровідникових системах і в біомедичній електроніці для знищення патологічних явищ в організмі. (До цього ці прилади використовувались як променева зброя).
Високий ККД автофазних приладів – це основна перевага цих приладів у порівнянні з класичними приладами О-типу, яка зумовила постійно зростаючий інтерес до автофазних ЛБХ і ЛВЕ з боку дослідників і розробників потужних електронних приладів НВЧ. Наприклад, автофазний лазер на вільних електронах - релятивістський прилад з рівнем потужності більш ніж 1Гвт, ККД ~50% у діапазоні частот від декількох міліметрів і аж до короткої границі світлового діапазону - покладений в основу створення керованої термоядерної реакції (планується створити термоядерну електростанцію у США до 2030 р). На сьогоднішній день вже розвинута точна нелінійна теорія нерелятивістських автофазних приладів НВЧ.
Теорія цих приладів, хоча і є точною, але ряд питань, таких як: стійкість електронних згустків, вибір оптимального закону профілювання статичних полів цих приладів в теорії відпрацьовано не достатньо. Так, в умовах стійкості не враховано вплив поля об’ємного заряду (важливий для нерелятивістських автофазних приладів НВЧ), вплив розкиду поперечних швидкостей електронів в релятивістських автофазних приладах, не до кінця досліджено вплив неадіабатичності профілюючих статичних полів на умови стійкості згустків.
Основні вимоги, яким повинні відповідати прилади підсилюючої дії, є висока когерентність частоти, максимально можливий ККД та якнайменша вартість таких приладів на етапі їх проектування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ АВТОФАЗНИХ ПРИЛАДІВ НАДВИСОКИХ ЧАСТОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок