Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансове право: галузь права, навчальна дисципліна і наука

Фінансове право: галузь права, навчальна дисципліна і наука

Назва:
Фінансове право: галузь права, навчальна дисципліна і наука
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Ямненко Тетяна Михайлівна
УДК 347. 73
Фінансове право: галузь права,
навчальна дисципліна
і наука
Спеціальність: 12.00.07 - теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право;
інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
академік Академії правових наук України
Воронова Лідія Костянтинівна
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Рябченко
Олена Петрівна, Національний університет
внутрішніх справ МВС України, професор кафедри
адміністративного права та адміністративної
діяльності органів внутрішніх справ
кандидат юридичних наук, доцент Заверуха Ірина
Богданівна, Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
конституційного адміністративного та фінансового
права
Провідна установа: Національна академія державної податкової служби
України
Захист відбудеться “15” квітня 2004 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253.
З дисертацією можна ознайомитися у наукові бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “13” березня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Шукліна Н.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Для виконання завдань і функцій суверенної, демократичної, і соціальної держави Україні потрібні величезні суми фінансових ресурсів. За об’єктивно існуючим законом випереджаючого зростання видатків держави над доходами кожна держава веде своє господарство ретельно, планує правильне співвідношення між дійсною цінністю державних послуг і тим, скільки сплачують за них фізичні і юридичні особи на її території. Відносини, які виникають при мобілізації різних видів доходів для покриття першочергових витрат, пов’язаних із функціонуванням держави і органів місцевого самоврядування, держава регулює за допомогою норм фінансового права.
Перехід до ринкової економіки дав поштовх до бурхливого розвитку всіх правових інститутів цієї галузі права, знання яких необхідно практично всім - державним органам, організаціям, підприємцям, усім громадянам, які є суб’єктами фінансового права і стають, при певних обставинах, суб’єктами фінансових правовідносин. Фінансові відносини можуть існувати тільки у формі правовідносин, а зміна законодавства вимагає як економічного, так і наукового обґрунтування, і тому фінансово-правова наука не повинна відставати від потреб практики.
В останні роки питаннями окремих фінансово-правових інститутів почали займатися науковці, однак переважна більшість їх досліджень присвячена податковому праву. Не дивлячись на недостатню розробленість теоретичних питань фінансового права, ними займаються всього кілька науковців.
Ще в 60-ті роки було видано монографію професора РовінськогоЮ.А. “Основные вопросы советского финансового права”. Рік видання свідчить про те, що в цій монографії вміщено застарілий для сьогодення матеріал. Професор Ю.А.Ровінський започаткував дослідження предмету і методу фінансового права, але за 43 роки, які пройшли з того часу, змінився політичний і економічний устрій країни, тому і фінансово-правові інститути, які досліджував засновник фінансового права на терені Радянського Союзу, змінилися. Роботами, які присвячені дослідженню теорії фінансового права, є монографії наших сучасників: доктора юридичних наук, професора П.С.Пацурківського “Правові засади фінансової діяльності держави: проблеми методології” Пацурківський П.С. Правові засади фінансової діяльності держави: проблеми методології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Фінансове право: галузь права, навчальна дисципліна і наука

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок