Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення енергоефективності автономних електроенергетичних комплексів рибопромислових суден

Підвищення енергоефективності автономних електроенергетичних комплексів рибопромислових суден

Назва:
Підвищення енергоефективності автономних електроенергетичних комплексів рибопромислових суден
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ національний ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Голіков Сергій Павлович

УДК 621.313:629.12
Підвищення енергоефективності автономних електроенергетичних
комплексів рибопромислових суден
Спеціальність 05.09.03. – Електротехнічні комплекси і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) та в Керченському морському технологічному інституті Міністерства аграрної політики України (м. Керч).
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Костенко Володимир Іванович,
Донецький національній технічний університет,
проректор з навчальної роботи, завідувач
кафедри загальної електротехніки.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Герасимяк Ростислав Павлович,
Одеський державний політехнічний університет,
професор кафедри електромеханічних систем з
компўютерним управлінням
кандидат технічних наук, доцент
Шумяцький Валерій Матвійович,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри електропривода і автоматизації
промислових установок
Провідна установа – Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
кафедра електромеханічних систем
Міністерство освіти і науки України,
м. Харків
Захист дисертації відбудеться "21" березня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.02 Донецького національного технічного університету за адресою: Україна, 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 1 навчальний корпус, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ДонНТУ (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2 навчальний корпус).
Автореферат розісланий “15” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К11.052.02, к.т.н., доц. Ларін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відсутність в Україні значних родовищ природних енергоносіїв є однією з причин енергетичної кризи в державі. При цьому існуюче в Україні становище за ефективністю використання паливно-енергетичних ресурсів не задовільняє сучасним вимогам. Тому в даний час найважливішою задачею для науки є пошук шляхів підвищення економічності промислових енергоустановок, до яких відносяться і електроенергетичні установки суден флоту рибної промисловості. Підвищення ефективності суднових енергетичних установок можливо як за допомогою спеціальних пристроїв, так і впровадженням енергозберігаючих методик і заходів.
Електроенергетична установка рибопромислового судна містить в собі машинно-рушійний комплекс (головний двигун і гвинт) і електричну станцію зі споживачами. Високий ККД автономної електростанції судна досягається оптимальним відношенням кількості й потужностей дизель-генераторів і установки відбору потужності від головного двигуна - валогенератора. Використання валогенераторів при наявності резерву потужності на головному двигуні дозволяє зменшити число дизель-генераторів, які працюють на більш дорогих видах палива і значно збільшити їх моторесурс.
Підвищення ККД машинно-рушійного комплексу (МРК) можна робити вибором режимів роботи головного двигуна. При неповному завантаженні головного двигуна приведення його потужності у відповідність до потужності, що відбирається на гвинт (для забезпечення ходу судна), може бути здійснено зниженням частоти обертання вала головного двигуна. Необхідна швидкість судна при цьому підтримується збільшенням кута розгортання лопат гвинта. Зниження частоти обертання вала двигуна призводить до зміни параметрів електроенергії валогенератора. Дотепер питання експлуатації генераторів (як постійного, так і змінного струму) на зниженій частоті в літературі освітлені недостатньо, і тому на практиці цього уникають. Потребує також додаткового вивчення питання експлуатації при зниженій частоті електроприводів механізмів, що живляться від синхронних валогенераторів.
Неможливість експлуатації валогенератора при зниженій частоті обертання вала головного двигуна не дозволяє реалізувати всіх можливостей зниження витрати палива.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Підвищення енергоефективності автономних електроенергетичних комплексів рибопромислових суден

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок