Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА КЕРУВАННЯ ОДНОСТОРОННІМИ ПРОЦЕСАМИ ДИФУЗІЇ ТА ТЕПЛОМАСООБМІНУ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА КЕРУВАННЯ ОДНОСТОРОННІМИ ПРОЦЕСАМИ ДИФУЗІЇ ТА ТЕПЛОМАСООБМІНУ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА КЕРУВАННЯ ОДНОСТОРОННІМИ ПРОЦЕСАМИ ДИФУЗІЇ ТА ТЕПЛОМАСООБМІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Жданова Ірина Валеріївна
УДК 681.513.675
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА КЕРУВАННЯ ОДНОСТОРОННІМИ ПРОЦЕСАМИ ДИФУЗІЇ ТА ТЕПЛОМАСООБМІНУ
05.13.03 – Системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” на кафедрі інформаційної безпеки
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Новіков Олексій Миколайович,
Фізико-технічний інститут НТУУ “КПІ”, директор
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
доктор технічних наук, професор
Данилов Валерій Якович,
Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" НТУУ "КПІ" Міністерства освіти і науки України та НАН України, професор кафедри
математичних методiв системного аналiзу
кандидат фізико-математичних наук
Зайцев Вадим Григорович,
Дніпропетровський Національний університет,
доцент кафедри комп’ютерних технологiй
Інститут космічних досліджень НАН України та НКА України, м.Київ, відділ аналізу перспективних космічних проблем
Захист відбудеться 18 квітня 2005 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д26.002.03 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: Київ, пр. Перемоги, 37, корп.35, ауд.006.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий: ” березня 2005 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої ради Д26.002.03,
доктор технічних наук, професор В.Д. Романенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ

Актуальність теми дослідження. Односторонні процеси становлять велику частину загального числа керованих процесів дифузії та тепломасообміну, що спостерігаються в оточуючому середовищі та промисловості. Вони відрізняються від класичних процесів математичної фізики, які називають двосторонніми, наявністю некласичних властивостей, які проявляються у якісній зміні характеристик цих процесів на деяких ділянках границь або всередині просторової області при досягненні станом процесу чи деякими його функціями порогового рівня, що відображається в структурній зміні рівнянь моделі процесу. Просторові та часові характеристики дії функції, що описує вказаний ефект, заздалегідь невідомі.
У роботах Г. Дюво, Ф. Кіндерлера, Ж._Л. Ліонса показано, що змістовним підходом до опису односторонніх процесів є використання моделей у виді варіаційних нерівностей. При цьому односторонні властивості процесу формалізуються у вигляді функціоналу відповідності, який входить до складу моделі. При цьому функціонал відповідності відображає не лише тип односторонньої поведінки, а й жорсткість окресленості зони дії односторонніх властивостей. Одностороннім процесам, що відбуваються у газоподібних та рідких середовищах, властиві м’які переходи від зони класичної дії до зони прояву односторонніх ефектів, що відповідає товстим стінкам границь та характеризується гладкими функціоналам відповідності. Твердим та в’язким середовищам скоріше притаманні переходи, які мають більш жорсткий характер, і описуються негладкими функціоналами відповідності, або при наявності сингулярних переходів (поява тріщин, зсувів) і такими, що приймають значення нескінченність.
Але алгоритми на основі існуючих методів розв’язання варіаційних нерівностей орієнтовані на роботу з гладкими функціоналами відповідності. Для випадку негладкості функціоналів відповідності, або можливості досягнення ними значення нескінченність вони потребують розвитку. Це визначає актуальність та новизну роботи.
Практична важливість досліджень у вказаній області зумовлюється тим, що серед односторонніх процесів дифузії та тепломасообміну із негладкими функціоналами відповідності або такими, що приймають значення нескінченність, є багато промислово значущих процесів, серед яких процеси фільтрації нафт або інших рідин при наявності специфічних фізико-хімічних властивостей, процеси із тертям при наявності проковзування, процеси пластичного кручення та багато інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА КЕРУВАННЯ ОДНОСТОРОННІМИ ПРОЦЕСАМИ ДИФУЗІЇ ТА ТЕПЛОМАСООБМІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок