Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШТАМІВ І СУБСТРАТІВ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ ПЕЧЕРИЦІ ДВОСПОРОВОЇ (AGARICUS BISPORUS /J.LGE/ IMBACH.) В УМОВАХ УКРАЇНИ

ПІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШТАМІВ І СУБСТРАТІВ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ ПЕЧЕРИЦІ ДВОСПОРОВОЇ (AGARICUS BISPORUS /J.LGE/ IMBACH.) В УМОВАХ УКРАЇНИ

Назва:
ПІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШТАМІВ І СУБСТРАТІВ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ ПЕЧЕРИЦІ ДВОСПОРОВОЇ (AGARICUS BISPORUS /J.LGE/ IMBACH.) В УМОВАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦИЗЬ ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
 
УДК 635.82:57.063.8:581.52
ПІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШТАМІВ І СУБСТРАТІВ
ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ ПЕЧЕРИЦІ ДВОСПОРОВОЇ (AGARICUS BISPORUS /J.LGE/ IMBACH.) В УМОВАХ УКРАЇНИ
06.01.06 - овочівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті.
Науковий керівник: академік УААН, доктор сільськогосподарських наук, професор Барабаш Орест Юліанович.
Національний аграрний університет, завідувач кафедри овочівництва.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Шульгіна Людмила Михайлівна.
Харківський педагогічний інститут,
професор кафедри загальної біології;
кандидат сільськогосподарських наук
Абросимова Галина Леонідівна.
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
завідувач відділу закритого грунту.
Провідна установа: Уманська сільськогосподарська академія.
Захист відбудеться « 22 » лютого 1999 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 252041, м.Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НАУ за адресою: 252041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий « 22 » січня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна завжди славилася великими запасами їстівних дикорослих грибів. І до недавнього часу потреба населення в цій продукції задовольнялась в основному за рахунок природних ресурсів. Однак після аварії на Чорнобильській АЕС значна частина території країни зазнала забруднення радіонуклідами, і площа місць збору грибів зменшилась. У порівняно чистих регіонах з кожним роком зростають техногенні та рекреаційні навантаження на лісові насадження – основні місця збору їстівних грибів, що зумовило значне зменшення їх урожаю. Через зазначені причини споживання населенням цього цінного продукту різко скоротилось. Як свідчить досвід багатьох країн світу, підвищити даний показник можна лише за рахунок вирощування грибів у спеціальних і пристосованих спорудах протягом року. Це дасть змогу збільшити кількість цінної високобілкової продукції і дозволить запобігти харчовим отруєнням, викликаним споживанням дикорослих грибів.
Найпоширенішим видом у світовому грибівництві є печериця двоспорова. Для її успішного культивування важливе наукове та практичне значення мають питання приготування якісних синтетичних субстратів і підбір високоврожайних штамів. Залежно від способу культивування та видового складу сировини для приготування субстратів кожному регіону потрібні відповідні штами грибів. На сучасному етапі розвитку грибівництва в Україні відсутні районовані штами печериці двоспорової, недостатньо вивчені питання виготовлення якісних субстратів з використанням відходів сільського господарства та промисловості. У зв’язку з цим виникає потреба підбору високопродуктивних штамів і субстратів, які б забезпечували високі врожаї грибів в умовах України.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково-дослідна робота за темою дисертації проведена відповідно до науково-технічної програми Національного аграрного університету «Розробка технологій, засобів та умов мікроклімату для вирощування овочевих культур і грибів у наземних приміщеннях, які б забезпечували врожайність овочевих культур протягом року до 30-35кг/м2 і грибів до 60-100 кг/ м2 корисної площі». Номер державної реєстрації 0198U 004001.
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень було підібрати штами печериці двоспорової та поживні субстрати, які б забезпечували високу продуктивність гриба в умовах України.
Задачі досліджень:
-
агробіологічне вивчення штамів печериці для виявлення найперспективніших з них за врожайністю та споживчою якістю;
- вивчення фізико-хімічних властивостей різних субстратів та їх впливу на ріст і розвиток печериці;
- встановлення залежності продуктивності, габітусу та біохімічних параметрів печериці від штаму і складу субстрату;
- встановлення економічної ефективності культивування штамів печериці на субстратах різного складу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШТАМІВ І СУБСТРАТІВ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ ПЕЧЕРИЦІ ДВОСПОРОВОЇ (AGARICUS BISPORUS /J.LGE/ IMBACH.) В УМОВАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок