Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ І ТОВАРИСЬКОСТІ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ І ТОВАРИСЬКОСТІ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ І ТОВАРИСЬКОСТІ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
ВАСИЛЕНКО Ірина Анатоліївна
УДК: 152.26+154.2+371.044.2
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ І ТОВАРИСЬКОСТІ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса 2005
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Солодухова Ольга Георгіївна,
Слов’янський державний педагогічний
інститут (м. Слов’янськ),
завідувач кафедри психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Новотна Марина Анатоліївна,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечнікова (м.Одеса),
доцент кафедри диференціальної і експериментальної психології;
Провідна установа: Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, (м. Київ).
Захист відбудеться “4” березня 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “3” лютого 2005 року
Вчений секретар Цибух Л.М.
спеціалізованої вченої ради


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Загальний розвиток і виховання підростаючого покоління, формування гармонійної особистості – обов’язкова умова побудови нового демократичного суспільства. Це зумовлює вимоги до системи виховання і навчання, яка повинна ґрунтуватися на знаннях, перш за все, про індивідуально-психологічні властивості особистості дитини загалом і молодшого школяра зокрема.
На думку багатьох вчених, саме в цей віковий період лише починають виникати якісні зміни в психічному розвитку дитини, які зумовлені появою, хоча і недостатньою сформованістю довільності та усвідомленості своїх вчинків, поведінки, переживань (Г.О.Балл, І.Д.Бех, Л.І.Божович, А.Валлон, Л.С.Виготський, В.В.Давидов, О.К.Дусавицький, А.В.Запорожець, Г.С.Костюк, І.Ю.Кулагіна, М.І.Лісіна, С.Д.Максименко, В.С.Мухіна, С.Л.Рубінштейн, Д.М.Фельдштейн, О.Я.Чебикін, П.М.Якобсон). Саме тому важливо вивчати внутрішні детермінанти психічної діяльності, до яких належить стійка властивість індивідуальності – емоційність.
Емоційна сфера дитини є однією з найважливих сфер особистості. Вивчення різних аспектів емоційної сфери було предметом численних теоретико-емпіричних досліджень (А.І.Авєрін, Г.М.Бреслав, К.Бютнер, Б.Е.Вайнер, І.Г.Головська, О.В.Запорожець, А.І.Захаров, В.В.Зеньковецький, А.Д.Кошелева, І.Ю.Кулагіна, О.І.Кульчицька, В.В.Лебединський, І.В.Мельничук, Я.З.Неверович, М.А.Новотна, Л.С.Славіна, О.Г.Солодухова, А.Н.Толстих, О.Я.Чебикін, І.Еберлейн та ін.). Аналіз психологічної літератури показав, що, з одного боку, емоції виявляються, розвиваються і формуються у спілкуванні (Л.І.Божович, В.Н.Бражас, В.Н.Кисловська, М.Ю.Кистяковська, В.А.Лабунська, М.І.Лісіна, С.Ю.Мещерякова та ін..), з іншого, - емоції беруть участь у регуляції діяльності (В.К.Вілюнас, Г.С.Костюк, О.М.Леонтьєв, Е.Л.Носенко, П.В.Сімонов, О.Я.Чебикін, Г.Х.Шингаров,), в регуляції процесу спілкування (Г.М.Бреслав, О.В.Запорожець, Я.З.Неверович, О.П.Саннікова, Н.М.Трунова та ін.). Тому пошук і вивчення взаємовідносин між властивостями індивідуальності, які виявляються в емоційній сфері, в сфері спілкування, є актуальним.
Особливого значення набуває проблема вивчення співвідношення між тими психологічними характеристиками, які належать до стійких, базальних властивостей індивідуальності і від яких деякою мірою залежить спрямованість дитини на взаємодію з іншою людиною, специфіка і характер її спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ І ТОВАРИСЬКОСТІ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок