Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ БАСЕЙНІВ МАЛИХ РІЧОК

КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ БАСЕЙНІВ МАЛИХ РІЧОК

Назва:
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ БАСЕЙНІВ МАЛИХ РІЧОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО - ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Рибалова Ольга Володимирівна
УДК 556.52:504.4.06
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ БАСЕЙНІВ МАЛИХ РІЧОК
Спеціальність 21.06.01 – екологічна безпека
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Х а р к і в – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Гриценко Анатолій Володимирович,
Харківський національний
автомобільно-дорожній університет,
завідувач кафедри екології та хімії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Шеренков Ігор Аркадійович,
Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури,
завідувач кафедри безпеки життєдіяльності і інженерної екології
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Коваленко Михайло Сергійович,
Український науково-дослідний інститут
екологічних проблем,
завідувач лабораторією формування
якості поверхневих вод
Провідна установа: Національний гірничий університет, кафедра екології, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 18.03.2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий 16.02. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз екологічного стану малих річок свідчить про досягнуту межу використання їх водних ресурсів. Методи нормування антропогенного навантаження на водні об'єкти, засновані на гігієнічній регламентації, не дозволяють оцінити можливість використання водних ресурсів малих річок з дотриманням рівноважного стану водних екосистем.
Необхідним є принципово новий підхід до оздоровлення малих річок, заснований на оцінці імовірності виникнення несприятливих для природного середовища і людини наслідків господарської діяльності.
Малі річки як природні об’єкти з низькою стійкістю до антропогенного навантаження потребують ощадливого відношення до проведення господарської діяльності в їх басейнах на основі наукового аналізу процесів, що відбуваються в їх екосистемах, і оцінки чинників, які впливають на їх стабілізацію. Реструктуризація господарського використання малих річок з дотриманням оптимального співвідношення показників лісистості, залуженості і розораності має велике значення для поліпшення їх екологічного стану.
Розроблені в дисертаційній роботі методи дають змогу вирішити дуже актуальну проблему відродження та оздоровлення малих річок України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Наукові дослідження з теми дисертаційної роботи здійснювалися відповідно до "Основних напрямів державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки", затверджених Постановою Верховної Ради України від 27.02. 1997р. та пов’язані з тематичними планами Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (УкрНДІЕП) 2000 - 2004р. Матеріали дисертаційної роботи використано у темах: № 0100U001524 держреєстрації "Розробка й удосконалення методологічних основ раціонального водокористування і системи заходів по екологічному захисту та оздоровленню малих річок області"; № 0102U003979 держреєстрації “Розробка проекту нормативно-методичного документу щодо методології інтегральної оцінки стану довкілля”; № 0102U006061 держреєстрації “Міжрегіональна екологічна програма щодо охорони та використання вод басейну ріки Сіверський Донець”.
Мета роботи і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ВИКОРИСТАННЯ БАСЕЙНІВ МАЛИХ РІЧОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок