Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ

Загрузка...

МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ / сторінка 7

Назва:
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Середній рівень. Старшокласникам цього рівня властиве часткове засвоєння моральних знань, поверхова поінформованість щодо сутності форм, методів і засобів морального вдосконалення, недосконале володіння аналітичними, конструктивно-проектувальними, соціально-перцептивними, організаторськими та комунікативними уміннями й навичками здійснення морально-практичної діяльності (уміння визначити емоційно-ціннісний зміст явищ суспільної дійсності, дати самооцінку морально-практичної діяльності, вагаються у самостійному прийнятті рішень морального спрямування). Вони зазнають труднощів при застосуванні набутих знань у нестандартних ситуаціях переважно керуються аналогією, шаблоном, копіюють звичний спосіб моральної поведінки, не надають належної уваги моральному самовихованню, не проявляють ініціативи в самовдосконаленні.
Низький рівень. Старшокласники мають дуже слабкі теоретичні моральні знання. Не сприймають серйозно свої обмеження і утруднення при взаємодії з іншими людьми, не прагнуть їх усунення. Часто виявляють непоінформованість щодо суті моральних чи аморальних вчинків. Слабо володіють аналітичними, конструктивно-проектувальними, соціально-перцептивними, організаторськими та комунікативними вміннями й навичками (або деякими й зовсім не володіють). Часто спостерігається неадекватна самооцінка вчинку. Не приділяють уваги моральному самовихованню. Часто діють інтуїтивно. Пошук шляхів розв’язання тієї чи іншої ситуації здебільшого здійснюють методом випробувань і помилок, їм бракує самостійності у прийнятті рішень. Вони не бачать необхідності в моральному самовдосконаленні.
Виявлення стану сформованості моральних цінностей у старшокласників проводилося за допомогою таких діагностичних методів: вивчення ефективності навчально-виховної роботи на основі анкетування; аналіз навчальних планів і програм гімназій із проблеми морального виховання; бесід із педагогами гімназій, під час яких виявляється їхнє ставлення до організації навчально-виховної роботи морального спрямування зі старшокласниками; відвідування уроків, занять та виховних заходів; діагностика основних труднощів педагогів у процесі морального виховання старшокласників гімназії. Основною формою виявлення рівнів моральної вихованості було обрано тест як експериментальну методику, що має значні переваги (достатня об’єктивність результатів; широкі можливості для кількісних оцінок і математичної обробки інформації; незалежність від суб’єктивних факторів експериментатора).
Однак, усвідомлюючи обмеженість тесту як методу, що не враховує багатьох індивідуальних особливостей старшокласників, ми вважали за доцільне включити разом із перерахованими методами в констатувальний експеримент педагогічне спостереження, дослідження творчих робіт старшокласників „Роздуми про життєвий досвід” для визначення моральної спрямованості особистості, методики для вивчення моральної вихованості старшокласників, методи експертної оцінки педагогів та самооцінки старшокласників, методику „Ціннісні орієнтації” (М.Рокича), аналіз, узагальнення, метод полярних профілів, методику Н.В.Кузьміної та В.А.Ядова (дає змогу вирахувати індекс задоволеності процесом самовиховної діяльності та формування моральних цінностей), якісно-кількісний порівняльний аналіз, методику О.В.Смірнова, Н – критерій Краскелла – Валліса, t – критерій Стьюдента.
Якщо ставлення старшокласника до морального самовиховання є стійким, йому легше вирішувати завдання моральної спрямованості, займатися саморозвитком, самовдосконаленням, оцінкою власних моральних якостей, поведінки. Тому, взявши до уваги рівень зацікавленості старшокласниками моральним самовдосконаленням, ми мали змогу оцінити рівень підготовленості старшокласника до морального самовиховання в гімназії та формування в нього моральних цінностей (рівень зацікавленості змінюється у межах від -1 до +1).
Результати опитування показали, що індекс задоволеності самовиховною діяльністю в цілому вищий за індекс задоволеності формуванням моральних цінностей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок