Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ

МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СЕМБРАТ АЛЛА ЛЕОНТІЇВНА
УДК 371:37.017.92
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ
У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі ’’Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди”, Міністерство освіти і науки України, м. Переяслав-Хмельницький.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Люріна Таніта Іванівна,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри педагогіки, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Левківський Михайло Васильович,
Житомирський державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Чорна Катерина Іванівна,
Інститут проблем виховання
АПН України, завідуюча лабораторії
морально-етичного виховання
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться “ 10 “ квітня 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, зал засідань.
.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “ 07 “ березня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Нестабільність і суперечливість моральної атмосфери в сучасному суспільстві зумовили особливу гостроту проблеми морального виховання учнівської молоді. Нині важливим є забезпечення в навчально-виховному процесі повноцінного розвитку зростаючої особистості. Основні вимоги до морального виховання молоді знайшли своє відображення в Законі України „Про освіту”, Державній національній програмі „Освіта” („Україна ХХІ століття”), Концепції національного виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Національній доктрині розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності та інших нормативних документах, які визначили стратегію розвитку освіти в Україні, пріоритетні напрями та шляхи забезпечення можливостей постійного морально-духовного самовдосконалення особистості.
Особливу роль у цьому процесі мають відіграти гімназії як спеціалізовані заклади для розвитку творчої обдарованості. Головною метою педагогічних колективів гімназій є створення умов для засвоєння особистістю багатства духовної культури народу і на цій основі – формування повноцінних рис громадянина Української держави, що включають у себе національну свідомість, розвинену духовність, моральну культуру, розвиток індивідуальних здібностей.
Результати аналізу навчально-виховного процесу в гімназіях свідчать, що рівень сформованості моральної вихованості гімназистів впливає на якість їх етичної свідомості, забезпечує засвоєння основних ціннісних орієнтацій та етичних норм співжиття, оволодіння внутрішнім інструментарієм для аналізу та прийняття оптимальних рішень у конкретних ситуаціях життєдіяльності. Водночас моральне виховання учнівської молоді досить часто залишається поза увагою завдань, які вирішує педагогічний колектив. У системі роботи багатьох педагогів спостерігається переважна орієнтація на здобуття знань, умінь і навичок, а проблеми виховання, зокрема, морального виховання гімназистів, залишаються поза центром їхньої уваги.
Необхідно врахувати і ряд суперечностей, які призводять до низького рівня сформованості моральної вихованості гімназистів:
а) між реальним рівнем моральної вихованості гімназиста і суспільними вимогами до неї;
б) між необхідністю формування моральної вихованості особистості і розвитком асоціальних потреб та девальвації моральних цінностей у свідомості сучасної молоді.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок