Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ПОРУШЕННЯ, АСОЦІЙОВАНІ З ГОСТРИМИ ЛЕЙКЕМІЯМИ У ДІТЕЙ

МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ПОРУШЕННЯ, АСОЦІЙОВАНІ З ГОСТРИМИ ЛЕЙКЕМІЯМИ У ДІТЕЙ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ПОРУШЕННЯ, АСОЦІЙОВАНІ З ГОСТРИМИ ЛЕЙКЕМІЯМИ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАУКОВИЙ ЦЕНТР РАДІАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ АМН УКРАЇНИ
Дмитренко Ірина Віталіївна
УДК 577.21:575:616.155.392-053.2
МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ПОРУШЕННЯ,
АСОЦІЙОВАНІ З ГОСТРИМИ ЛЕЙКЕМІЯМИ У ДІТЕЙ
03.00.15 – генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті клінічної радіології
Наукового центру радіаційної медицини АМН України
Науковий керівник |
доктор біологічних наук
Мінченко Жана Миколаївна,
Інститут клінічної радіології Наукового центру радіаційної медицини АМН України, завідувач лабораторії імуногенетики відділу гематології та трансплантології
Офіційні опоненти |
доктор біологічних наук
Дьоміна Емілія Анатоліївна,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології АМН України,
провідний науковий співробітник відділу радіобіології
доктор біологічних наук
Заставна Данута Володимирівна,
Інститут спадкової патології АМН України, м. Львів,
завідувач відділення діагностики спадкової патології
Провідна установа |
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра загальної та молекулярної генетики
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” березня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.562.02 Наукового центру радіаційної медицини АМН України (04050, м. Київ, вул. Мельникова, 53).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Наукового центру радіаційної медицини АМН України (04050, м. Київ, вул. Мельникова, 53).
Автореферат розісланий “ 21 ” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ А.В. Стефанович
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна молекулярно-генетична діагностика лейке-мій базується на визначенні специфічних генетичних порушень, пов’язаних із злоякісною трансформацією клітин. Генодіагностика надає можливість не тільки судити про ступінь злоякісності пухлини, але і проводити ранню ідентифікацію маркерів несприятливого прогнозу щодо перебігу хвороби. що у великій мірі вилучає фактор суб’єктивності в оцінці конкретного клінічного синдрому і є вкрай важливим для вибору тактики лікування (Киселев Ф.Л. с соавт., 1990; Greaves M., Wiemels J., 2003; Steelman I.S. et al., 2004).
На сьогодні вже описана більшість специфічних транслокацій, пов’язаних із гострими лейкеміями (ГЛ) (Сергеев А.Г. с соавт., 2000). Транслокації при-водять до утворення химерних генів та експресії химерних білків з онкоген-ними власти-востями. Однак, у випадках гострих лімфобластних лейкемій (ГЛЛ) такі транслокації та відповідні химерні гени виявляються у невеликому відсотку хворих. Це обумо-вило необхідність пошуку інших пухлинних марке-рів, які б представляли більш зручну мішень для детекції лімфоїдної кло-нальності. До таких маркерів належать гени важких та легких ланцюгів імуноглобулінів (IgH та IgK), оскільки перебудови в них виникають на ранніх етапах В-клітинної проліферації (Ruiz-Arguelles G.J. et al., 2000). Оскільки пухлинна маса походить з однієї злоякісно-трансформованої клі-тини, то перебудови генів імуноглобулінів (Ig) всіх пухлинних клітин будуть ідентичні.
У випадках, коли специфічні транслокації відсутні і походження злоякісного процесу залишається нез’ясованим, ключову роль можуть відігравати інші генетичні пошкодження, що стосуються, наприклад, мутацій в генах-супресорах пухлини або в генах репарації дезоксірибонуклеїнової кислоти (ДНК). За даними більшості авторів непрямим доказом порушень в генах репарації є поява мікросателітної не-стабільності, що характеризується змінами у мікросателітній ДНК. Вони виникають внаслідок зниження ефективності клітинних репараційних систем. Порушення репа-рації ДНК розглядають як частину молекулярного механізму канцерогенезу (Chung.C., Rustgi A.K., 1995; Indraccolo S. et al., 1999).
Дані про наявність мікросателітної нестабільності при гемобластозах досить суперечливі. В експериментальних роботах виявлено взаємозв’язок між інактива-цією генів репарації і наступною мікросателітною нестабільністю з одного боку та із злоякісною лімфоїдною проліферацією з іншого боку (Lowsky R.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНІ ПОРУШЕННЯ, АСОЦІЙОВАНІ З ГОСТРИМИ ЛЕЙКЕМІЯМИ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок