Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування катеринославського та херсонського дворянства в 60-ті рр. XVIII – на початку XIX ст.

Формування катеринославського та херсонського дворянства в 60-ті рр. XVIII – на початку XIX ст.

Назва:
Формування катеринославського та херсонського дворянства в 60-ті рр. XVIII – на початку XIX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Каюк Дмитро Григорович
УДК 94 (477)
Формування катеринославського та херсонського дворянства в 60-ті рр. XVIII – на початку XIX ст.
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник – кандидат історичних наук
ЛИТВИНОВА Тетяна Федорівна
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти:
·
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук ШВИДЬКО Ганна Кирилівна, професор кафедри історії та політичної теорії Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ)
·
кандидат історичних наук МІЛЬЧЕВ Володимир Іванович, ст. викладач кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького державного університету (м. Запоріжжя)
Провідна установа – Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка
кафедра давньої і нової історії України
Захист відбудеться “16” жовтня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 14 ” вересня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І. О.
Актуальність теми дослідження. В останнє десятиріччя в українській історичній науці визначився ряд пріоритетних дослідницьких напрямків і тем, серед них і такі, що ще в 60 – 70-ті рр. XX ст. на теоретичному рівні були сформульовані корифеями україністики О. Оглоблиним, І. Лисяком-Рудницьким та ін., але до сих пір залишаються розробленими вельми поверхово або не розробленими взагалі. Для дослідників української історії XVIII - XIX ст. такими є проблеми формування модерної української нації, творення єдиного українського територіального масиву та національного господарчого організму, соціальної структури українського суспільства тощо, кожна з яких представляє, по суті, цілий комплекс складних питань, без розв'язання яких неможливе адекватне сприйняття українського історичного процесу. Вирішення даних завдань потребує об'єднання дослідницьких зусиль у напрямку розробки окремих аспектів проблем, здійснення конкретних історичних досліджень, які стануть основою для створення ґрунтовної соціальної історії України. “Тяжке за своїми наслідками розмежування”, що відбулося в дослідженні соціальної історії, між західною та вітчизняною історіографіями ще за радянських часів, повільно починає ліквідовуватися українськими істориками, які намагаються надолужити “відставання” , в першу чергу, в галузі політичної історії, історії культури, суспільної думки тощо.
Початкові кроки на цьому шляху можна зробити в рамках регіональної історії, адже саме регіональний підхід, який був і залишається невід'ємною рисою української історіографії, надає більш широкі можливості для вивчення окремих періодів в історії, що підтверджують новітні історіографічні та методологічні роботи, особливо дніпропетровських дослідників.
Подібний підхід цілком виправданий з огляду на те, що Україна тривалий час являла собою, за висловом О.Оглоблина, “конгломерат кількох відмінних історично-географічних територій, що з них кожна мала власну історичну долю.” Конкретно-історичні умови розвитку Слобожанщини, Лівобережної, Правобережної, Західної та Південної України позначилися на їх політичному, економічному, культурному, національному, демографічному та соціальному розвитку і обумовили появу низки регіональних відмінностей. Це в повній мірі стосується й соціальних еліт, що очолювали в різні періоди історії регіональні суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування катеринославського та херсонського дворянства в 60-ті рр. XVIII – на початку XIX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок